Новини / Кооперативи     30 квітня 2020 10:39

В Україні створено перший кооператив, що спецілізується на лохині

До новоствореної структури увійшли BigBlue Organic Blueberry Farm, а також ФГ "Грасс Авеню" з ТМ StarBerries під керівництвом Олега Воробйова та підприємець Віктор Дитинко (СВК "ОБОЛОНІЯ").

“Поки що зосередимося на вирощуванні й продажі органічної та конвенційної лохини. В кооперації продуманий кожен крок: від садіння й догляду – до збирання та збереження холодового ланцюга і у підсумку – до експорту продукції. Члени кооперативу працюють за міжнародним стандартом безпечного виробництва харчової продукції в сільському господарстві GlobalG.A.P.”, – розповідає Олег Науменко.

Організатори кооператива вирішили підійти до взаємовигідного об’єднання комплексно. Спершу підприємці хочуть відпрацювати такий собі пілотний рік, аби подивитися на результати, а вже потім вирішуватимуть, чи відкривати двері для інших учасників, чи ні. До речі, зацікавленість у такому об’єднанні виявили й польські виробники ягоди.

Читайте: Як захистити сходи культур від надмірних опадів ФОТО

“Перше, на що звертаємо увагу у кооперативі, – якість ягоди. Далі – прозорість ведення бізнесу, використання агротехніки, чітке ведення журналів і документації. Ми маємо бути відкриті до аудитів іншими членами кооперативу і дотримуватися статуту й умов спільної роботи”, – розповідає Олег Науменко.

Більше того, ягідник додає, що головною умовою для входження в кооператив буде наявність відповідного сертифікату: “Важливою умовою буде наявність сертифікату GlobalG.A.P. та G.R.A.S.P., отриманого у конкретного менеджера, який його веде”.

Джерело: jagodnik.info

Нагадаємо, що в Україні відкрили продовольчі ринки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Кооперативи        12 квітня 2022 14:50

Агрохолдинг Harvest Holding почав посівну

Кооперативи        11 квітня 2022 19:31

Астарта “переїжджає” на Кіпр