Новини / Рослинництво     29 квітня 2020 15:28

Як захистити сходи культур від надмірних опадів

Ефективність застосування Фіксаж як ґрунтового ад’юванту доведена польовими і лабораторними дослідженнями

Агросезон–2020 розпочався вже у більшості регіонів, і наразі основне питання — як захистити сходи ярих культур?

Кліматичні зміни на території Україні останніми роками проявляються у вигляді надмірних опадів у травні — на початку червня в багатьох регіонах країни. Складається парадоксальна ситуація: на фоні істотного зниження річних норм опадів їх значна частина випадає тоді, коли рослини найбільш вразливі та, зокрема, потребують ефективного захисту від бур’янів.

При цьому традиційні технології підготовки ґрунту, ЗЗР та агрохімії не завжди дають змогу впоратися з проблемами, що виникають унаслідок сильних дощів. Внесені ґрунтові гербіциди, азотні та інші добрива майже миттєво промиваються в нижні шари ґрунту. Це призводить до зниження ефективності препаратів та інтоксикації кореневої системи молодих сходів. В особливо критичних випадках такі поля доводиться повністю пересівати.

Компанія «Агротека» впродовж багатьох років впроваджує в аграрному секторі України препарати, застосування яких дає змогу вирішити проблемні моменти, пов’язані із захистом рослин та загалом вирощуванням сільгоспкультур. Це спеціальні засоби для підвищення ефективності бакових сумішей, промивання обприскувачів, нейтралізації токсичних залишків препаратів, підвищення ефективності гербіцидів, пестицидів тощо. Одним із таких ефективних рішень є ґрунтовий ад’ювант Фіксаж.

Річ у тім, що навіть за помірної норми опадів період ефективної дії ґрунтових гербіцидів часто обмежений і може бути істотно коротшим, ніж вказано на етикетці препарату. В тому разі, коли агровиробник стикається з проблемою надмірних травневих опадів (зафіксовані випадки у Хмельницькій області, коли впродовж 48 годин випадало майже 100 мм), гербіцид практично не діє. Водночас полишені без контролю бур’яни, отримавши необмежений доступ до вологи та поживних речовин, буквально за декілька днів «вистрілюють» у катастрофічній кількості. Далі посіви вже буде складно врятувати навіть потужним страховим гербіцидом, тим паче ризикуючи увігнати культурні рослини у стрес.

Застосування багатокомпонентного ґрунтового ад’юванту Фіксаж, в основі якого мінеральна олія, органосиліконовий прилипач і полімери, дає змогу істотно уповільнити промивання гербіциду, зафіксувавши його у потрібному шарі ґрунту. Кожен з елементів формуляції виконує своє завдання, в результаті чого гербіцид не протікає вглиб ґрунту й не пошкоджує насіння культурних рослин. Завдяки прилипачу Фіксаж забезпечується краще розтікання робочого розчину по всій поверхні та заповнюються всі порожнечі у ґрунті. Застосування ад’юванту Фіксаж подовжує дію ґрунтових гербіцидів і не спричиняє фітотоксичності на сходах культурних рослин.

Підтвердженням цього стали численні польові випробування в різних регіонах України. В ефективності препарату можна переконатися відразу ж, візуально оглянувши посіви. Сходи культурних рослин виглядають здоровішими, без жодних слідів пошкодження ґрунтовими гербіцидами (навіть на піщаних ґрунтах і після затяжних дощів).

Ефективність препарату також неодноразово була випробувана в лабораторних умовах. З цією метою використовувався гербіцид пендиметалін, який має жовтувате забарвлення, що дає змогу проконтролювати кількість рідини, яка промивається вглиб, і концентрацію діючої речовини.

З відео цього досліду можна ознайомитися на YouTube-каналі компанії «Агротека», а його результат представлений на фото. Лабораторне випробування підтвердило те, що робочий розчин із гербіцидом промивається вглиб у великій кількості й концентрація діючої речовини у ньому набагато більша, ніж у разі додавання до нього ґрунтового ад’юванту Фіксаж.

Ефективність застосування Фіксаж як ґрунтового ад’юванту доведена й польовими, й лабораторними дослідженнями.

Ад’ювант Фіксаж застосовують із ґрунтовими гербіцидами на багатьох польових культурах, зокрема на соняшнику, кукурудзі, цукрових буряках, на озимих зернових, картоплі, ріпаку, сої тощо.

FAQ

Як працює ґрунтовий ад’ювант Фіксаж?

Препарат Фіксаж розроблений спеціально для застосування з гербіцидами ґрунтової дії, тому його внесення збігається з періодом внесення цих препаратів — одразу після посіву або на ранніх етапах росту культури, але до появи сходів бур’янів. Його вносять із такими діючими речовинами: ацетохлор, кломазон, метрибузин, прометрин, квінмерак, флуфенацет, пендиметалін, імазамокс, S-метолахлор, пропізохлор тощо.

Вносити Фіксаж можна на всі типи ґрунтів, особливо на супісках та пісках.

Відповідно, витративши відносно невеликі кошти на препарат Фіксаж, власник господарства отримує зиск у вигляді максимально ефективного спрацювання гербіциду та пов’язаних із цим подальших агрономічних переваг, таких як відсутність фітотоксичності, нормальний розвиток посівів та збереження врожаю.

Як правильно вносити Фіксаж?

Перше, що треба зробити,— вимити обприскувач спеціальними засобами для промивання. Як показує практика, вже через 5 хвилин після використання такого агрегату в полі діюча речовина, що залишилася на стінках бака та на робочих органах, не змивається простою водою. Тому будьте уважні: вступивши в хімічну реакцію з іншою діючою речовиною, ваш пестицид може не спрацювати. В асортименті компанії «Агротека» наявний також ефективний засіб для промивання бака обприскувача та його складових — ОллБрайт.

З усіх питань щодо співпраці звертайтеся до компанії «Агротека» або до офіційних дистриб’юторів, список яких представлений на сайті компанії.

Матеріали по темі