Новини / Овочівництво     18 квітня 2022 14:38

В Україні спостерігається рекордна кількість нереалізованої картоплі

Оперативне збільшення потужностей з виробництва сухого картопляного пюре — чудовий варіант прогодувати армію та забезпечити громадян України принципово важливим для харчування продуктом.

У картоплесховищах України станом на 13 квітня знаходиться рекордна кількість нереалізованої картоплі. Виробники не планують садити чіпсові сорти картоплі. Крохмальні заводи не працюють, бо розташовані на території Чернігівської та Київської областей і опинилися в окупації. Про це заявила експерт Всесвітнього банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова, передає Українська асоціація виробників картоплі.

“На складах знаходиться рекордна кількість картопляного крохмалю, що був виготовлений восени 2021 — взимку 2022 року. За відсутності експорту наявного в державі крохмалю для задоволення внутрішніх потреб вистачить мінімум на два роки”, — зазначила експерт.

Оперативне збільшення потужностей з виробництва сухого картопляного пюре — чудовий варіант прогодувати армію та забезпечити громадян України принципово важливим для харчування продуктом. Експерт вважає, що буде неприпустимою помилкою втратити таку кількість картоплі.

За словами Руженкової, без допомоги держави виробники крохмалю самотужки не зуміють провести релокацію підприємств та їх оперативну модернізацію. Їм терміново потрібна допомога.

Нагадаємо, в Україні немає і найближчим часом не передбачається проблем із продовольством. Так, запасів за базовими продуктами є на декілька років, зокрема олії – на багато років, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

У березні Україна проекспортувала аграрної продукції на 842 млн доларів проти 1,9 млрд доларів торік, але цьогоріч фактичний результат, насправді, значно менший.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна розширить експорт агропродукції. У цьому допоможе Литва.

Роботи на полях розпочались по всій Україні: від Херсонщини до півночі Житомирської області. Водночас фермери вимушені обмежити висадку картоплі на півдні України.

Водночас господарства в Київській області планують посадити лише половину запланованої картоплі через мінування.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також