Новини / Рослинництво     05 квітня 2022 16:28

Фермери скорочують висадку картоплі через відсутність контрактів

На півдні фермери суттєво зменшили площі під картоплею — з 530 га до 140 га.

Роботи на полях розпочались по всій Україні: від Херсонщини до півночі Житомирської області. Водночас фермери вимушені обмежити висадку картоплі на півдні України. Про це повідомив керівник ФГ “Аделаїда” Сергій Рибалко, передає AgroPortal.ua

“На півдні закінчуємо посадку картоплі. Розпочали посів соняшнику. Ведуться обробки засобами захисту рослин озимих культур — ріпаку та пшениці. Розпочали, де можливо, полив озимих, на півночі проводимо підживлення. Посадили перші 80 га картоплі. Близько 70% сівозміни вже було засіяно з осені пшеницею та ріпаком”, — зазначив Рибалко.

Водночас на півдні аграрії суттєво зменшили площі під картоплею — з 530 га до 140 га, оскільки немає достатньої кількості матеріальних засобів. Не розраховують і на стабільність поливу, тому залишили тільки ті поля, які можна поливати зі свердловин, тому що питання води з Північно-Кримського каналу на сьогодні не вирішене. А головне — зупинилось перероблення картоплі, тож вони мають у 10 разів менше контрактів, ніж планувалось до війни.

Всю іншу площу на Херсонщині засіватимуть соняшником, як і більшість аграріїв, що знаходяться на тимчасово непідконтрольних територіях України.

“На півночі збільшили площу картоплі на 100 га — до близько 400 га. Приблизно 500 га засіємо соняшником і гречкою. Технології будемо дотримуватись на 100%”, — резюмував Сергій Рибалко.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури працює над тим, аби переорієнтувати експорт агропродукції на залізницю.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Також стало відомо, що Європейська комісія запропонувала встановити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною. Товари повинні переміщатися якомога легше в обох напрямках, щоб зменшити вплив війни на ланцюжок поставок сільськогосподарської продукції.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також