В Україні немає і найближчим часом не передбачається проблем із продовольством. Так, запасів за базовими продуктами є на декілька років, зокрема олії – на багато років, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
“Запасів за базовими продуктами у нас є на декілька років. Олії – хоч на 10 років. Окремо треба додати, оскільки в нас є багато зернових, і частина з них – це корми для тварин, то у нас точно є м’ясомолочна продукція. І особливих приводів тут для хвилювань немає”, – зазначив міністр.
Щодо зерна, то для внутрішнього споживання його необхідно близько 5–7 млн тонн, тож за результатами сезону, як зазначив Микола Сольський, частина цього обсягу також буде надлишковою, і піде на експорт.
За словами Міністра, аграрії наразі переорієнтовуються, щоб сіяти та садити те, що дешевше, і що при зборі урожаю буде простіше і вигідніше реалізувати. Тому структура посівних площ змінюється.
Він зауважив, що наразі в Україні абсолютно не спостерігається критичної історії. В умовах війни треба працювати з тим, з чим працювати легше.
“Є процедура держзакупівель, за якою військові цивільні адміністрації, наприклад, купують певні продукти для своїх потреб: для переселенців, силових органів, тощо. Компанії, які хочуть поставляти, подають у список тих, хто може це робити. Ми їх перепровіряємо, і якщо вони мають бажання щось поставляти і ВЦА це потрібно, вони подаються на номенклатуру. Ми перевіряємо, чи відповідають ціни ринковим, підтверджуємо, і запускається в роботу. Задіяні тут Мінагро, Мінекономіки, “Укрзалізниця” і ВЦА”, – пояснив Сольський.
Довідка. Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.
Раніше Landlord повідомляв, що Україна розширить експорт агропродукції. У цьому допоможе Литва.
Стало відомо, що у цьому році попри те, що 5 млн га не можуть бути засіяними чи на них неможливо буде зібрати врожай, Україна може отримати зернових та олійних культур близько 63 млн т. з площі близько 20 млн га. При цьому, внутрішній ринок України споживає близько 30 млн т зернових та олійних культур щороку.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!