Новини / Аналітика     26 жовтня 2023 19:49

В Україні середній темп зростання біоенергетики становить 11% на рік

15% енергоресурсів, які споживає Україна, заміщено біоенергетикою

Сектор відновлювальних джерел обіймає 10% ринку енергетики в Україні, розповів Голова правління ГС “Біоенергетична асоціація України” Георгій Гелетуха, передає agrotimes.

Найбільшу частку відновлювальних джерел у нашій країні має біоенергетика.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Близько 70% ринку відновлювальних джерел – це біоенергетика, на другому місці – гідроенергетика, а далі вже йдуть сонце, вітер тощо, – зауважив Гелетуха.

З 2010 по 2021 рік біоенергетика зросла утричі. Середній темп зростання – 11% на рік.

У 2021 році вироблялося 4,2 млн тонн умовного палива або у перерахунку 5,2 млрд куб. газу, – зазначив Гелетуха, додавши, що до повномасштабної війни Україна споживала 30 млрд куб. м. природного газу.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

За його словами, 15% енергоресурсів, які споживає Україна, заміщено біоенергетикою.

Тренд щодо нарощування темпів зростання біоенергетики відбуватиметься й надалі.

Нагадаємо, за минулі 10 років внесок біоенергетики в енергетичний баланс України збільшився в 3 рази: з 1,4 млн т н.е. у 2010 році до 4,2 млн т н.е. у 2020 році.

У 2020 році в біоенергетичні проєкти в Україні інвестували близько €2 млрд. Про це повідомляє пресслужба Біоенергетичної асоціації України.

Державний банк Укргазбанк за декілька днів організував та випустив документарний акредитив на закупку обладнання біогазового заводу від світового виробника  з Данії. Завод буде виготовлений протягом року та встановлений у місті Ладижин, що у Вінницькій області, на птахофабриці.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Найближчим часом ринок переробки рухатиметься в бік біоенергетики, що пов’язано зі світовими тенденціями зменшення карбонового сліду, таку думку висловив власник і генеральний директор Interprojekt Gmbh Іван Кунь.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі