Новини / Аналітика / Овочівництво     21 жовтня 2022 10:15

В Україні продовжує дешевшати картопля


Ціни на картоплю в Україні знизилися на 16% у гуртовій закупівлі порівняно з минулим тижнем.

Про це повідомляє EastFruit.

Видання пише, що нині фермери просять за кілограм картоплі в середньому від 4 до 7 грн. Зниження ціни пов’язане з тим, що через дощі збирання картоплі затягнулося, а пропозиція товару на ринку різко збільшилася.

При цьому придбати гуртом картоплю високої якості в достатніх обсягах, як і раніше, нелегко. Її вартість становить близько 7 грн за кілограм. Виробники, які мають якісну картоплю, вважають, що краще зберегти її на складах та продати, коли ціна зросте – взимку або навесні.

Водночас на ринку з’явилося дуже багато картоплі низької якості, яку неможливо зберігати. Через надмірні дощі в Україні багато картоплі згнило. Крім того, велика частка картоплі гниє через два-три тижні після того, як її зібрали. Фермери готові продавати картоплю низької якості за порівняно низькою ціною – близько 2 грн за кілограм. Це вимушений крок, оскільки в іншому випадку виробники зазнають великих збитків.

Також зазначається, що попри зниження гуртових цін,  картопля в Україні пропонується до продажу в роздріб фактично за такою самою ціною, що й рік тому. При цьому багато виробників не погоджуються знижувати ціни й вважають за краще припиняти продаж картоплі, очікуючи зростання цін у даному сегменті вже приблизно через місяць.

Нагадаємо, у 2022 році показник урожайності картоплі буде на 10% нижчим проти минулого року.

Україна цього року буде забезпечена картоплею. Її вартість буде прийнятною і не буде рости.

Кожному охочому надають безплатно до 30 кг насіннєвої картоплі середньораннього сорту “Ажур”. Треба лише оплатити пересилку “Новою поштою” та в кінці сезону передати кошти за насіння на потребу ЗСУ, або з вирощеного врожаю передати восени армії або підрозділу територіальної оборони мішок картоплі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також