Новини    07 вересня 2023 20:16

В Україні посилять кримінальну відповідальність за незаконний обіг деревини

На думку авторів, прийняття проєкту закону дозволить забезпечити ефективний правовий захист довкілля від незаконної вирубки дерев та чагарників, заготівлі очерету, їх незаконного обігу

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт №9665  “Про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини”, який має забезпечити ефективну протидію незаконній вирубці лісу, повідомляє AgroPolit.

Документ пропонує удосконалити Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення в частині притягнення до відповідальності за порушення правил вирубування дерев, чагарників, заготівлі очерету, диференціації покарань залежно від спричинених наслідків.

Надати право складати адмінпротоколи органам поліції, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику зі здійснення державного нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища.

На думку авторів, прийняття проєкту закону дозволить забезпечити ефективний правовий захист довкілля від незаконної вирубки дерев та чагарників, заготівлі очерету, їх незаконного обігу.

Нагадаємо, Державне підприємство “Ліси України” інвестує сотні мільйонів гривень у створення високопродуктивних насаджень, повідомив виконувач обов’язків генерального директора підприємства Юрій Болоховець.

Зауважимо, насіннєво-селекційний центр буде побудовано на території філії “Миколаївське лісове господарство”. До листопада 2022 року ця місцевість знаходилась під постійними артобстрілами, а в перші місяці війни при спробі захопити Миколаїв, саме сюди доходила ворожа техніка.

У районі Рясне на Львівщині на базі садово-городнього клубу досвідчені місцеві городники започаткували цілу бібліотеку насіння.

За даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн. Але, як стверджують екологи, навіть ця шалена сума не показує реальної картини, повідомляє Рахункова палата.

На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Міндовкілля та Програма розвитку ООН в Україні реалізовуватимуть спільні проєкти у сфері розвитку і цифровізації лісового господарства, та у межах нещодавно укладеної між Україною та Швейцарією кліматичної угоди.

Державне підприємство “Ліси України” у період з січня до червня 2023 року отримало чистий прибуток у 1,6 млрд грн

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...