Новини    21 травня 2023 18:29

На Миколаївщині зведуть насіннєво-селекційний центр лісових саджанців

Мета будівництва саме в цьому регіоні – відтворення природних екологічних систем стійкими до зміни клімату рослинами в стислі терміни

Насіннєво-селекційний центр буде побудовано на території філії “Миколаївське лісове господарство”. До листопада 2022 року ця місцевість знаходилась під постійними артобстрілами, а в перші місяці війни при спробі захопити Миколаїв, саме сюди доходила ворожа техніка. Зараз розпочато розмінування земель, запланованих під будівництво центру загальною площею три гектари, передає bizagro.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відновити лісові насадження, втрачені внаслідок війни та пожеж та підвищити лісистість до рекомендованого значення – це питання стратегічне. Технології, якими лісівники користувалися донині, вже застаріли. Відтворення лісів було дорогим та малоефективним. Завдяки реформі лісової галузі і створенню єдиного підприємства “Ліси України” стало можливим залучення інвестицій в розвиток лісових господарств на півдні.

Мета будівництва саме в цьому регіоні – відтворення природних екологічних систем стійкими до зміни клімату рослинами в стислі терміни.

Сіянці, вирощені у цьому насіннєво-селекційному центрі, будуть значно якіснішими і приживатимуться у 90% випадків. Вирощувати їх в степових кліматичних умовах можна буде двічі на рік, тож вартість відновлення лісів зменшиться на 40%, а швидкість – зросте вшестеро. Також використання посад матеріалу з закритою кореневою системою надасть можливість розширити агротехнічні терміни проведення лісокультурних робіт та внаслідок високої приживлюваності відмовитись від доповнення.

Потужність центру після закінчення будівництва першої черги буде становити 1200000 стандартних саджанців з закритою кореневою системою, що вистачить на заліснення 250 гектарів. Після облаштування другої теплиці та майданчику для дорощування потужність збільшиться вдвічі.

Нагадаємо, у районі Рясне на Львівщині на базі садово-городнього клубу досвідчені місцеві городники започаткували цілу бібліотеку насіння.

За даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн. Але, як стверджують екологи, навіть ця шалена сума не показує реальної картини, повідомляє Рахункова палата.

На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...