Порядок розблокування податкових накладних оновили. Внесені зміни передбачають, що податкова визначає вичерпний перелік документів, необхідний для розблокування податкової накладної.
Про це ідеться у наказі Міністерства фінансів України від 12.01.2023 року №19.
Впродовж 5 робочих днів після отримання від платника пояснень та копій документів для розблокування податкових накладних, регіональна комісія Державної податкової служби:
- або ухвалює рішення про реєстрацію ПН/РК(розрахунок коригування);
- або приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у разі надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку за встановленою формою;
- або ж направляє платнику повідомлення з пропозицією надати додаткові пояснення та копії документів.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Зазначене повідомлення комісія надсилає, додаючи до нього перелік документів, які потрібні для ухвалення рішення стосовно ПН\РК.
Платник податків, накладна якого заблокована, має 5 робочих днів для надсилання документів. У разі неотримання від платника відповіді, ДПС приймає рішення на підставі попередньо поданих пояснень та копій документів на 7 робочий день після надсилання платнику повідомлення.
Таким чином тепер рішення про відмову в реєстрації ПН/РК, приймається:
- якщо платник не надав додаткових письмових пояснень та копій документів при отриманні повідомлення від податкової;
- та/або у разі ненадання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК;
- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Нагадаємо, на початку лютого Президент України Володимир Зеленський підписав закон (№8079), яким зменшуються в кілька разів суми штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до них. Окрім цього, продовжено терміни реєстрації податкових накладних на 3-5 днів.
Міністерство економіки України пропонує скасувати 47% інструментів державного регулювання: дозволів, ліцензій, декларацій погоджень.
Український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!