Новини    02 березня 2023 15:15

В Україні оновили порядок розблокування податкових накладних


Порядок розблокування податкових накладних оновили. Внесені зміни передбачають, що податкова визначає вичерпний перелік документів, необхідний для розблокування податкової накладної.

Про це ідеться у наказі Міністерства фінансів України від 12.01.2023 року №19.

Впродовж 5 робочих днів після отримання від платника пояснень та копій документів для розблокування податкових накладних, регіональна комісія Державної податкової служби:

  • або ухвалює рішення про реєстрацію ПН/РК(розрахунок коригування);
  • або приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у разі надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку за встановленою формою;
  • або ж направляє платнику повідомлення з пропозицією надати додаткові пояснення та копії документів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Зазначене повідомлення комісія надсилає, додаючи до нього перелік документів, які потрібні для ухвалення рішення стосовно ПН\РК.

Платник податків, накладна якого заблокована, має 5 робочих днів для надсилання документів. У разі неотримання від платника відповіді, ДПС приймає рішення на підставі попередньо поданих пояснень та копій документів на 7 робочий день після надсилання платнику повідомлення.

Таким чином тепер рішення про відмову в реєстрації ПН/РК, приймається:

  •  якщо платник не надав додаткових письмових пояснень та копій документів при отриманні повідомлення від податкової;
  • та/або у разі ненадання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК;
  • та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Нагадаємо, на початку лютого Президент України Володимир Зеленський підписав закон (№8079), яким зменшуються в кілька разів суми штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до них. Окрім цього, продовжено терміни реєстрації податкових накладних на 3-5 днів.

Міністерство економіки України пропонує скасувати 47% інструментів державного регулювання: дозволів, ліцензій, декларацій погоджень.

Український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...