Новини / Фінанси     03 червня 2019 09:29

В Україні обвалилися ціни на ягоди – за тиждень до 28%  

Ще на початку минулого тижня на українському ринку суниці садової експерти прогнозували ціновий колапс, та зростання попиту з боку переробників дещо врятувало ситуацію. Однак тижнева динаміка цін виявилася негативною – ягоди подешевшали в середньому на 25 %.  

Про це повідомляє EastFruit.

Суниця садова

За підсумками минулого тижня в Україні ціна на суницю садову впала на 25 % – до $1,12 за кілограм. Зниження могло б бути ще більш різким, якби не зріс попит на неї з боку вітчизняної переробної галузі, а також споживачів у Білорусі, де ціни на ягоду були вдвічі вищими, ніж в Україні.

Малина

Українські виробники розпочали продажі тепличної малини. Ціни на перші партії фіксувалися на досить високому рівні: $11–15 за кілограм. Експерти стверджують, що для вітчизняних ягідників перспективи нового сезону малини можуть бути більш привабливими порівняно з попереднім роком.

Читайте: Виняткова свіжість продукції: як вирощують салат на сімейній фермі в Нідерландах

Але оцінюючи ситуацію в сусідніх країнах, аналітики відзначили, що сезон продажів малини в Таджикистані досяг розпалу, а ціни за тиждень обвалилися вдвічі: у середньому до $0,95 за кілограм.

Черешня

За даними аналітиків, сезон черешні почав набирати обертів у Польщі, Грузії, Росії, Таджикистані, що призвело до негативної цінової тенденції на ринках. Зокрема в Таджикистані ціни на черешню впали на 25% за тиждень, досягнувши $1,91 за кілограм.

Негативна динаміка в сегменті черешні відзначалася і в Україні, де на ринок почали надходити перші партії сорту «Валерій Чкалов».

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні цього року прогнозують зростання ціни на малину.

Читайте також