Новини / Фінанси     08 березня 2023 14:14

В Україні ліквідували “Банк Форвард” – НБУ


Банк належить російському бізнесменові Рустаму Таріко, проти фінустанови було запроваджено санкції в Україні. На початку лютого Нацбанк відніс “Банк Форвард” до категорії неплатоспроможних, а зараз ухвалив рішення про ліквідацію.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Таке рішення регулятор ухвалив зважаючи на пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку від 8 березня 2023 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В НБУ обґрунтовують таке рішення тим, що банк не привів свою діяльність у відповідність до вимог законодавства, зокрема нормативно-правових актів НБУ після віднесення його до категорії проблемних.

Підставою також стало подальше суттєве й незворотне погіршення фінансового стану банку за відсутності дієвих заходів для його поліпшення, та неможливість і недостатність запланованої банком капіталізації.

Вкладники “Банку Форвард” отримають від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включно з відсотками. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 21 січня 2023 року становить 1,5 млрд грн.

Довідка: Кінцевим бенефіціарним власником “Банку Форвард” є російський бізнесмен Рустам Таріко. Він є власником та головою ради директорів російського банку “Русскій стандарт”, а також власником алкогольного холдинґу Roust ( “Русскій стандарт”, “Зельоная марка”, “Парламент” та “Журавлі”). Раніше “Форвард Банк” теж називався “Русский стандарт”.

На початку липня за матеріалами СБУ суд заарештував акції та майно алкогольного дистрибʼютора “Руст” та банку Форвард – слідство встановило, що частина прибутку цих підприємств йшла на підготовку та ведення війни проти України, а також на фінансування заходів РФ, спрямованих на ослаблення нашої держави.

Згодом суд передав 100% акцій “Форвард Банку” та його центрального офісу в управління АРМА.

У 2016 році статки Таріко оцінювалися 0,5 млрд доларів – тоді він посідав 168 місце в рейтингу найбагатших росіян.

Нагадаємо, Україна націоналізує “Альфа-банк”, який належить російським олігархам. Нацбанк формально визнає його неплатоспроможним, потім докапіталізовує, після чого відбувається націоналізація. Процес схожий на націоналізацію Приватбанку у 2016 році.

Читайте також: НБУ відкликав ліцензію і ліквідував банк “Січ”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також