Новини / Політика / Техніка     22 вересня 2021 12:00

В Україні хочуть змінити умови реєстрації сільгосптехніки. Зареєстровано законопроект

Раді пропонують дозволити юридичним та фізичним-особам підприємцям проводити реєстрацію сільгосптехніки

У Верховній Раді  зареєстровано законопроект, який пропонує дозволити юридичним та фізичним-особам підприємцям проводити реєстрацію сільгосптехніки.

Про це йдеться у проекті закону №6070 “Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу”.

У документі зазн6ачається, що структура та штатна чисельність посадових осіб Держпродспоживслужби не дозволяє якісно та вчасно здійснювати реєстрацію технічних засобів, що обліковуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну технічну політику у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу.

Розв’язувати вказану проблему без додаткових видатків із бюджету та збільшення штатної чисельності посадових осіб задіяних в даному процесі пропонується надавши повноваження юридичним та фізичним-особам підприємцям здійснювати таку процедуру. До таких осіб пропонується встановити вимоги підзаконними актом.

“Це дозволить значно розширити мережу надання послуг з проведення реєстраційних дій та значно покращить якість надання таких послуг”, — повідомляють автори документу.

Читайте: Бразильський бізнес бачить великі перспективи у випуску сільгосптехніки з Україною

Також законопроект №6070:

  • врегульовує на законодавчому рівні питання організації роботи пов’язаної з реєстрацією тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, землерийних, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, технологічного транспорту інших механізмів та видачі посвідчень тракториста-машиніста шляхом призначення органу з реєстрації та покладанням на нього відповідних функції.
  • врегульовує на законодавчому рівні питання функціонування діяльності органів з оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.
  • спрямований забезпечити на основі норм європейського права розробку та врегулювання на законодавчому рівні системи відносин між органами виконавчої влади, підприємствами технічного контролю, замовниками, власниками технічних засобів, а також їх відносин з юридичними та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності.

Раніше Landlord раніше повідомляв, що у  Мінагро планують локалізувати виробництво сільгосптехніки.

Джерело: AgroPolit.com

Наталія Софієнко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також