Новини / Рослинництво     23 липня 2020 11:45

В Україні і Європейському Союзі скорочується виробництво ріпака

На позицію провідного постачальника ріпака і продуктів його переробки на європейський ринок претендують Австралія і Канада

Провідними постачальниками ріпака і ріпакової олії на європейський ринок у цьому сезоні можуть стати Австралія і Канада. Ситуація на ринку цієї олійної культутри в ЄС на початку кампанії 2020/2021 маркетингового року виглядає суперечливою, пишуть аналітики британської Frontier Agriculture, що спеціалізується на рослинництві і сільськогосподарському маркетингу.

З одного боку, попит на ріпак в Європі, який був стабільним протягом багатьох років, останнім часом пережив шок від падіння цін на нафту і значного скорочення використання рослинних масел у HoReCa під час пандемічної кризи.

З іншого боку, внутрішня пропозиція ріпаку в ЄС неухильно знижується, починаючи з врожаю 2017 року. За прогнозами, цього року виробництво в 2020 р складе 16,46 млн тон, що приблизно на чверть нижче обсягів останніх років. У зв’язку з цим аналітики прогнозують, що сезоні 2020/2021 Європі буде потрібно наростити імпорт ріпаку, незважаючи на зниження попиту.

Читайте: Поєднання комфорту, стилю та потужності — новий Toyota Hilux 

Але Україна, яка є основним постачальником ріпаку в ЄС в останні роки, сама зіткнулася зі скороченням виробництва приблизно на 0,5 млн тон, пише Frontier Agriculture.

Швидше за все, «запасним гравцем» в цій ситуації виступить Австралія. Прогнозується, що в цьому сезоні виробництво ріпаку на австралійському континенті виросте на 30% і складе 3,2 млн. тон. Проте, майбутнє поставок культури в ЄС поки що є значною мірою туманним з огляду на непередбачувану погоду в Австралії і той факт, що відвантаження очікуються не раніше майбутнього січня.

Тому очікується, що в перші місяці нового сезону ріпак в ЄС буде продавати Канада. Там умови для майбутнього врожаю сприятливі – прогнозується збільшення виробництва ріпаку на 0,8 млн тон.

Поточні оцінки також вказують, що імпорт культури з Канади в ЄС може скласти до 1,9 млн тон. Але поки що і навколо цієї ситуації існує значна невизначеність. Вона пов’язана із рядом факторів, включаючи торговий конфлікт між Китаєм і Канадою, труднощі, пов’язані зі статусом генетично модифікованої канадської каноли (назва ГМО-сортів ріпака і олії з ріпака), і нещодавнє рішення Франції заборонити використання стійких до гербіцидів сортів ріпаку Clearfield.

При цьому у минулому сезоні французи імпортували майже 1 млн тон каноли, і в своєму нинішньому форматі, нові правила матимуть значний негативний вплив на торгівлю між країнами.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уряд затвердив постанову про збереження лісозахисних смуг.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також