Новини / Політика     27 травня 2020 21:39

Іван Чайківський: Подальший розвиток аграрної галузі потребує ефективного механізму страхування

Розширення аграрного страхування в Україні дасть можливість значно знизити вартість цього інструменту і підвищить зацікавленість аграріїв в ньому

Подальший сталий розвиток аграрної галузі неможливий без впровадження ефективного механізму страхування. Про це під час онлайн-дискусії «Де гроші для аграріїв» розповів секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

Захід було організовано компанією ЛІГА:ЗАКОН у партнерстві з виданням LANDLORD за підтримки LIGA360 – екосистеми хмарних ІТ- продуктів для бізнесу.

«Становище із загибеллю посівів озимих культур в Одеській області засвідчило, що галузь потребує дієвого механізму фінансової підтримки фермерів у таких ситуаціях. Держава не в змозі самотужки забезпечити постійну підтримку агровиробників. Цього можна досягти лише у поєднанні із масовим агрострахуванням», – наголосив секретар профільного парламентського комітету.

Читайте: Тарас Висоцький: Фермери отримають усі компенсації по державних програмах підтримки агрогалузі.

Іван Чайківський зазначив, що на сьогодні страхують ризики в кращому разі 15-16%. В зв’язку із цим вартість агрострахування є високою. На його думку, у тому разі, якби агрострахування використовували 85% відсотків господарств, це дало б змогу відчутно знизити вартість цього інструменту та досягти економічної безпеки в галузі.

«Наразі ж, з метою виплати компенсацій господарствам, де загинули посіви озимих культур, необхідно будь-за-що вишукати кошти із резервних фондів», – зауважив народний депутат.

Також Іван Чайківський розповів, що усі попередні програми розвитку галузі були фактично розраховані на один сезон і щороку потребували нового затвердження. За його словами, Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики працює над довгостроковою стратегією розвитку галузі, розрахованої на період дії від 3 до 5 років.

Крім того, з нагальних питань, які наразі опрацьовує комітет, є і питання про списання ПДВ для господарств у яких загинули озимі.

«Оскільки врожай загинув, буде логічно, що зобов’язання по сплаті ПДВ за ресурси, які купувалися аграріями для посіву і обробітку, повинні бути списані», – підкреслив Іван Чайківський.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Corteva Agriscience продовжує розвиток бізнесу в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також