Новини / Фінанси     27 травня 2020 18:34

Тарас Висоцький: Фермери отримають усі компенсації по державних програмах підтримки

Фінансування за минулий рік аграрії отримають вже у червні, кошти по програмах-2020 надійдуть лише у IV кварталі

Українські фермери отримають всі кошти за програмами державної підтримки за 2019 рік. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький під час онлайн-дискусії «Де гроші для аграріїв».

Захід було організовано компанією ЛІГА:ЗАКОН у партнерстві з виданням LANDLORD за підтримки LIGA360 – екосистеми хмарних ІТ- продуктів для бізнесу.

Тарас Висоцький повідомив, що урядом вже виділені фактичні усі кошти за програмою компенсацій придбання сільгосптехніки. Лишилося виплатити лише 9 млн грн. Всі кошти надійдуть до адресатів вже у червні 2020 року.

Щодо виділення коштів у 2020 році, то, як і було заплановано, у IV кварталі 2020 року будуть профінансовані інші державні програми підтримки агровиробників, перш за все у таких галузях як садівництво та тваринництво. Так само працюватимуть програми часткової компенсації відсотків під час кредитування агровиробників.

Читайте: Тарас Висоцький: ми виносимо законопроект про агрострахування на публічне обговорення

Також Тарас Висоцький приділив увагу питанню невідкладної допомоги аграрним господарствам, постраждалим внаслідок посухи, особливо у Одеській області. За його словами, сума компенсації, яка наразі розглядається становить до 5 тис грн за гектар.

«Середній показник, яким ми отримали при розрахунку складає трохи більше 4,3 тис грн/га. Ми проводили розрахунок на підставі даних про рентабельність по господарствам і отримали суми у 6-8 тис за 1 гектар. З них треба відняти амортизацію, ПДВ і інші податки – виходить саме до 5 тис грн», – пояснив заступник міністра.

Але, за його словами, ці кошти не були передбачені у бюджеті, тому питання пошуку необхідних ресурсів розглядатиметься найближчим часом.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні стабілізувалися закупівельні ціни на зернові.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також