Новини    20 листопада 2022 19:43

В Україні активізувався попит на якісну капусту

Сьогодні продажі білокачанної капусти ведуться в діапазоні 7-10 грн/кг ($0,19-0,27/кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Цього тижня в Україні зафіксовано зростання цін на білокачанну капусту, проте зростання  цінового тренду властиве виключно сегменту продукції високої якості, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Головною причиною подорожчання у цьому сегменті стала досить обмежена пропозиція якісної капусти, оскільки більшість господарств закладають її у сховища та відмовляються від реалізації за поточними цінами.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За даними щоденного моніторингу проєкту, сьогодні продажі білокачанної капусти ведуться в діапазоні 7-10 грн/кг ($0,19-0,27/кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

На сьогодні ціна на білокачанну капусту в Україні вже в середньому в 1,7 раза вища, ніж за аналогічний період 2021 року, причому більшість учасників ринку прогнозують її подальше подорожчання. Свою думку вони аргументують зниженням виробництва цієї продукції в країні, при цьому помітно скоротилася частка білокачанної капусти, придатної для тривалого зберігання.

Нагадаємо, в Україні подешевшали картопля, капуста, столовий буряк та яблука. Зокрема, роздрібна ціна картоплі для споживача становить 9-12 гривень за кілограм, очікується зниження ціни до 7-9 грн за кілограм.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

З початку 2022 року ціни на харчові продукти в Україні збільшились у середньому на 25%. Найбільше подорожчали фрукти та овочі.

Раніше Landlord повідомляв, що МВФ очікує до 30% зниження виробництва в Україні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...