Новини / Тваринництво     05 жовтня 2021 10:20

В США заявили про успішне випробування вакцини від АЧС

USDA повідомила про успішне тестування вакцини від АЧС

Служба сільськогосподарських досліджень (ARS) Міністерства сільського господарства США (USDA) оголосила, що один з кандидатів на вакцину проти вірусу африканської чуми свиней (ASFV), як було показано, запобігає і ефективно захищає як європейських, так і азіатських порід свиней проти поточного циркулюючого азіатського штаму вірусу.

Попередні дослідження проводилися в лабораторних умовах лише у свиней, вирощених у Європі, з використанням ізоляту або зразка ASFV від початкового спалаху.

“Ми раді, що дослідження нашої команди принесли багатообіцяючі результати вакцини, які можна повторити на комерційному рівні, для різних порід свиней. Це сигналізує про те, що кандидат на вакцину з ослабленою живою речовиною може зіграти важливу роль у боротьбі з поточним спалахом, що загрожує світовим постачанням свинини”, — коментує Дуглас Гладу, дослідник ARS.

Так, імунітет був виявлений приблизно у третини свиней до другого тижня після вакцинації, а повний захист у всіх свиней досягнутий до четвертого тижня. Комерційна вакцина проти АЧС буде важливою частиною боротьби у зонах спалаху. Дослідники продовжуватимуть визначати безпеку та ефективність вакцини в умовах комерційного виробництва та тісно співпрацюватимуть зі своїм комерційним партнером у В’єтнамі.

“На сьогоднішній день ARS успішно розробила та запатентувала п’ять експериментальних вакцин проти АЧС та повністю оформила сім ліцензій з фармацевтичними компаніями на розробку вакцин. ARS продовжує оцінювати додаткових комерційних партнерів для розробки цих вакцин”, — підсумували у відомстві.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те,  що новий спалах африканської чуми свиней (АЧС) зафіксований в місті Молочанськ Запорізької області, в населеному пункті введено карантин.

Джерело: Агравері

Наталія Софієнко, Landlord

Читайте також

Матеріали по темі