Новини / Рослинництво     06 грудня 2022 15:10

В США дозволили вирощувати фіолетові ГМ-помідори, здатні стримувати розвиток раку і діабету


Очікується, що фіолетові помідори будуть доступні для продажу в США вже в 2023 році.

Про це повідомляє inverse.com.

Протягом останніх 14 років Кеті Мартін і Еудженіо Бутеллі з Центру Джона Іннеса в Норфолку (Англія) та їхня команда працювали над створенням фіолетових помідорів з метою створення томату, який містив би більш високий рівень антоціанів для вивчення їх переваг. Для цього команда включила гени рослини левиного зіва до ДНК помідорів.

В результаті дослідникам вдалося створити помідори, які містили високий рівень антоціанів — порівнянний з кількістю, знайденою в чорниці — що є корисним з кількох причин.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Перевага підвищеного рівня антоціанів у фіолетових помідорах у подвоєнні терміну їх зберігання порівняно з червоними помідорами. Це пов’язано з тим, що антоціани допомагають затримувати перезрівання плодів і знижують сприйнятливість плодів до ураження грибами після збору врожаю.

Ще одна перевага високого вмісту антоціанів полягає в тому, що вони залучають запилювачів і тварин для розсіювання насіння, що підвищує репродуктивний успіх рослин і їх врожайність. Антоціани також захищають рослини від пошкодження ультрафіолетом і від хвороботворних мікроорганізмів.

Антоціани також можуть бути корисними для здоров’я людей. Дослідження інших харчових продуктів, що їх містять, пов’язують їх зі зниженням запалення та ризиком діабету другого типу та раку. Вони також можуть захистити мозок від таких захворювань, як деменція.

Хоча дослідження користі фіолетових помідорів, особливо для людей, все ще тривають, одне дослідження, яке годувало схильних до раку мишей їжею з фіолетовими помідорами, показало, що вони насправді жили на 30% довше порівняно з мишами, яких годували червоними помідорами.

Нагадаємо, Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.

Червоноплідні яблука з деталізованими малюнками пам’яток архітектури та відомих картин вирощують у префектурі Аоморі на півночі Японії та експортують до Франції.

Американська селекційна компанія Fall Creek Farm & Nursery вивела новий сорт лохини. Селекціонери презентували сорт PeachyBlue ‘ZF08-029’, що виділяється великими ягодами, високою врожайністю та персиковим ароматом.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також