Новини    29 січня 2018 14:58

В Мінагрополітики розповіли, як одноосібникам не втратити субсидію при продажу молока


Аби не втратити субсидію, одноосібникам-власникам корів, що здають молоко на переробку через офіційні підприємства, потрібно вступати чи об’єднуватись у кооперативи. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на прес-конференції повідомляє кореспондент LANDLORD.

Власники переробних підприємств, де виготовляють молочну продукцію стверджують, що селяни скоротили обсяги здачі їм молока, а віддають перевагу посередникам, адже вони скуповують молоко не офіційно і без документів. Все через те, що виручка від продажу домашнього молока на промислових підприємствах зараховується в сукупний дохід. А це може стати причиною у відмові нарахування субсидії на сплату комунальних послуг.

За словами голови Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи, це не відображає справжній заробіток підприємця, бо не враховуються витрати.

«В чому несправедливість? В тому, що у людини відбирають субсидію через те, що у всіх доходи від реалізації молока сприймаються як дохід. А насправді, це неправильно, бо є витрати, які йдуть на корми, витрати на обладнання, на ветеринарні препарати. Ніхто не рахує ці витрати, а потім ти здаєш це молоко – це твій дохід і це неправильно», – заявив голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

На думку першого заступника міністра аграрної політики та продовольства, вступ фермера до кооперативу, зробить розрахунки більш точнішими при формуванні офіційного доходу. Бо господарство буде враховувати витрати і доходи підприємця, а різниця стане показником справжнього заробітку.

«Кооператив дасть змогу внести більшу справедливість в питані формування сімейного доходу. І в сімейний дохід буде зараховуватись тільки та чиста різниця між витратами і доходами домашнього господарства»,- заявив Мартинюк.

Перший заступник Мінагрополітики висловив надію, що згодом вдасться вирішити проблему з нарахуванням субсидій одноосібникам-власникам корів.

«Є така проблема, але це питання більше до суті субсидії, як до виду соціальної допомоги. Субсидії спрямовані допомогти тим, хто неспроможний чи немає грошей платити субсидії. Тому я не вважаю, що мають бути в рівних умовах людина, яка непрацездатна, не може в силу цього платити і заробляти на комунальні послуги, та людина, яка може це робити. Але це питання більше справедливості та суті соціальної допомоги, ніж питання розвитку аграрного сектору. Я думаю, що буде знайдено якийсь баланс, між питанням отримати субсидію і питанням продавати своє молоко», – додав Максим Мартинюк.

Так, в асоціації «Укрмолпром» запропонували внести зміни до методики нарахування субсидій для господарів, які поставляють незначні об’єми молока — виручку від продажу не включати до сукупного доходу.

«Нині частка незадіяної молочної сировини в індивідуальному секторі, яку промислові підприємства могли б переробити на своїх потужностях — майже три мільйони тонн, що становить 38% від загальних обсягів виробництва. Якщо офіційно на заводи додатково надійде навіть половина цієї кількості, тобто 1,5 млн тонн молока, то це сприятиме поповненню бюджету країни: тільки у вигляді ПДВ від реалізації готової молокопродукції — до 1,5—2 млрд грн на рік. З кожного кілограма сирого молока, приміром, при закупівельній ціні 5,3 грн/кг до держскарбниці спрямовується 1,09 грн ПДВ. До того ж підприємства додатково сплатять податок на прибуток та відрахування до соціальних фондів», — додали в асоціації «Укрмолпром»

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...