Новини / Технології     11 вересня 2023 18:24

В Індії облаштовують міські ферми на дахах муніципальних будівель

Тепер дах адміністративної будівлі являє собою живу демонстрацію прогресивних методів вирощування свіжих органічних овочів, лікарських рослин і ароматичних трав без використання ґрунту

29 серпня відбулася урочиста церемонія відкриття першого індійського Центру міського землеробства, який розташований на даху муніципальної адміністративної будівлі та займає всю її площу, інформує krishijagran.

Засновник і генеральний директор компанії Living Greens Organics Pvt Ltd Пратік Тіварі заявив, що ця подія є важливою віхою з інтеграції екологічно чистих методів вирощування рослин у міські ландшафти, сприяючи як виробництву харчових продуктів, так і озелененню.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Тепер дах адміністративної будівлі являє собою живу демонстрацію прогресивних методів вирощування свіжих органічних овочів, лікарських рослин і ароматичних трав без використання ґрунту. Тут проводитимуться уроки для широкої публіки, де городяни зможуть дізнатися від професіоналів, як можна вирощувати органічні продукти на дахах будинків за допомогою портативних фермерських систем.

Пройти навчання запрошені насамперед жіночі групи. Навчальні заняття дадуть жінкам знання та навички, необхідні для вирощування органічних овочів не тільки для особистого споживання, а й для комерційних цілей. Цей крок не тільки сприяє самозабезпеченню домашніх господарств, а й розвитку місцевого підприємництва та здорового способу життя.

Нагадаємо, у жовтні Kaufland та Ultragreens відкрили перше вертикальне фермерське господарство в Румунії, продукція якого продаватиметься у магазинах роздрібної торгівлі. Інвестиції в проєкт компанії Ultragreens, провідного виробника мікророслин та трав у Румунії, становлять 350 тисяч євро.

Ввертикальні теплиці активно розвиваються в усьому світі. За даними Agritecture Consulting, тільки у 2020 році в світі з’явилися 74 нові компанії, які спеціалізуються на тепличному бізнесі в міському середовищі (urban farms). Наприклад, компанія AppHarvest (Кентуккі, США), що є оператором вертикальних теплиць, оголосила про плани постачати великим торговельним мережам країни – Kroger, Walmart і Publix – 45 млн фунтів (20,4 тис. тонн) томатів на рік зі своєї ферми, розташованої на 60 акрах (24 га).

Технологія вертикальних ферм дозволяє фермерам ОАЕ прискорити вирощування овочів у 3-4 рази і знизити витрати води на 95% у порівнянні з традиційним методом.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також