Новини / Тваринництво     30 серпня 2021 10:25

В Європейській Бізнес Асоціації попереджають про загрозу скорочення виробництва та експорту продукції птахівництва. Названа причина

Промислове птахівництво в Україні опинилося під загрозою – ЄБА

Якщо в Україні найближчим часом не буде розблоковано процес державної реєстрації лікувальних кормових добавок — виробництво та експорт продукції птахівництва може скоротитися. Про це інформує Європейська Бізнес Асоціація.

Експерти наголошують, що  наразі можливість застосування таких добавок у тваринництві законодавчо не врегульовано  через відсутність встановлених максимальних рівнів залишків цих речовин у харчових продуктах тваринного походження.

Асоціація звернулася до прем’єр-міністра. Владнати це питання може ухвалення проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я.

Читайте: Наскільки здешевіє соняшникова олія до кінця місяця: прогноз

Подальші затримки у прийнятті проєкту наказу МОЗ і розблокуванні процедури державної реєстрації та перереєстрації кокцидіостатиків, на переконання експертів Асоціації, можуть призвести до різкого скорочення поголів’я птиці в Україні, що, своєю чергою, негативно відбитися на виробництві та експорті продукції птахівництва.

Довідка. Кокцидіостатики – лікувальні кормові добавки, які використовуються для профілактики захворювань при годівлі птиці. Без застосування цих кормових добавок ризик падіння (смерті) поголів’я птиці складає понад 80%.  Імпорт кокцидіостатиків припинився ще в травні місяці, їх виробництво наразі також неможливе через відсутність реєстрації, і ситуація з того часу тільки погіршується.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, у яких регiонах найбiльше вродила пшениця: данi Мiнагрополiтики

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також