Новини / Рослинництво     21 липня 2021 16:58

У яких регіонах найбільше вродила пшениця: дані Мінагрополітики

Українські аграрії зібрали 2,51 мільйона тонн озимої пшениці з 8,9% засіяних площ. Середня урожайність культури по Україні – 41,1 ц/га.

Таку статистику наводить Міністерство агрополітики та продовольства України.

Найвища середня урожайність озимої пшениці зареєстрована на Хмельниччині – 56,7 центнера на гектар землі. Високі показники також у Чернівецькій (53,3 ц/га), Полтавській (48,2 ц/га) та Кіровоградській (46,2 ц/га) областях.

Найнижча урожайність культури зафіксована в Донецькій (35,5 ц/га) та Дніпропетровській (36,7 ц/га) областях. 

Найбільше озимої пшениці намолотили аграрії Херсонщини – мільйон 78 тисяч тонн. Площа обмолочених земель — 269,7 тисячі гектарів (54% від загальної кількості), середня урожайність — 40 ц/га.

Читайте: На Львівщині зібрали понад 61% озимого ячменя

Через суху та спекотну погоду аграрії збирають пшеницю та ячмінь в прискореному режимі. Про це повідомляє Graintrade. Цього року врожайність зернових в Україні краща за торішній показник. Станом на 21 липня в Україні намолотили 5,5 мільйонів тонн зернових та зернобобових (оброблено 8,1% завіяної площі). 

Попередній прогноз врожайності зроблений за допомогою даних південних регіонів, де складалися не надто сприятливі погодні умови. Разом з тим, у господарствах Вінницької, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей врожайність зернових культур перевищує 5 тонн/гектар, що дозволяє сподіватися на отримання рекордного врожаю зерна у 2021 році.

Раніше Landlord розповідав, що в червні в 1,4 раза скоротилося відвантаження зернових в портах України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також