Новини / Тваринництво / Технології     26 вересня 2023 15:29

В Японії вчені намагаються перекласти кудкудакання курей на людську мову за допомогою ШІ


Команда дослідників з Японії стверджує, що знайшла спосіб перевести кудкудакання курей за допомогою штучного інтелекту. Науковці розробили систему, здатну інтерпретувати будь-які звуки, які видають кури. Наразі ця наукова робота поки що опублікована в препринті, тому не пройшла рецензування й може бути відхилена науковою спільнотою.

Про це йдеться у публікації видання Futurism.

Команда на чолі з професором Токійського університету Адріаном Девідом Чоком розробила “систему, здатну інтерпретувати різні емоційні стани курей, включаючи голод, страх, гнів, задоволення, хвилювання і страждання”, використовуючи “передову техніку штучного інтелекту”, яку назвали “Навчання глибокому емоційному аналізу”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вчені кажуть, що ця методика “базується на складних математичних алгоритмах” і навіть може бути використана для адаптації до постійно мінливих вокальних патернів курей. З часом вона начебто стає лише кращою в розшифровці.

Щоб протестувати свою нову систему, команда записала та проаналізувала зразки голосу 80 курей. Потім вони передали їх алгоритму, який пов’язав ці вокальні патерни з різними “емоційними станами” птахів. Об’єднавшись з “командою з восьми зоопсихологів і ветеринарних лікарів”, дослідники начебто змогли визначити психічний стан курки з напрочуд високою точністю.

“Результати наших експериментів демонструють потенціал використання ШІ та методів машинного навчання для розпізнавання емоційних станів курей на основі їхніх звукових сигналів. Висока середня ймовірність виявлення кожної емоції свідчить про те, що наша модель навчилася вловлювати значущі патерни та особливості зі звуків курей”, – йдеться в статті.

Хоча це може звучати багатообіцяюче, поки що ми повинні сприймати ці результати з певною часткою скептицизму. У своїй статті дослідники визнають, що точність їхньої моделі може змінюватися залежно від породи та умов навколишнього середовища, і що “набір даних, використаний для навчання та оцінки, може не охоплювати весь спектр емоційних станів та варіацій курей”. Крім того, існує безліч інших способів спілкування курей, починаючи з “інших неакустичних сигналів, таких як мова тіла і соціальна взаємодія”.

Читайте також: Cargill застосовує супутниковий моніторинг зі штучним інтелектом для запобігання вирубці лісів

Загалом це досить цікаве використання ШІ-технологій і великий крок для науки, який закладає основу аналогічним розробкам для інших тварин, у тому числі й тих, що живуть у наших домівках. Вчені кажуть, що краще розуміння між людьми та тваринами дозволить створити для них набагато кращий світ.

Нагадаємо, сінгапурський бренд Hegg, дочірня компанія Howw Foods, який виготовляє веганські яйця, уклав угоду з Dasoon – найбільшим дистриб’ютором яєць у країні. Це допоможе вивести інноваційний замінник яєць у місцеві супермаркети та відкрити більше офлайн-каналів для просування продуктів бренду, основним із яких є веганський замінник яєць Hegg’s Eggless Egg. Бренд Hegg був запущений торік харчовим технологічним стартапом Howw Foods, який використовує власну платформу штучного інтелекту під назвою RE-GENESYS для розробки інноваційних рослинних продуктів.

Управління порту Монреаля застосовує штучний інтелект, який допомагає вимірювати та зменшувати викиди вуглекислого газу з суден.

У Нідерландах запущено оновлену систему водної нарізки овочів. Нею керує штучний інтелект, що дозволяє продовжити термін зберігання продукції.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також