У австрійському Тіролі проводять наукові дослідження щодо можливості створення меблів з грибного міцелію. Цю інформацію надає APA, пише Укрінформ.
Наголошується, що грибний міцелій має унікальну властивість утворювати міцні та універсальні матеріали, які можуть стати популярною альтернативою звичайним матеріалам. Вже існують упаковка, замінники цегли та прототипи велосипедних шоломів на основі грибного міцелію.
Тірольські дослідники розглядають павутиноподібний грибний міцелій як потенційний стійкий матеріал, що може мати різноманітне використання. Головною метою проєкту є створення меблів з його використанням, йдеться у повідомленні.
На проведення цих досліджень уряд федеральної землі Тіроль виділив 200 тис. євро на користь Університету Інсбрука та центру MRCA Mushroom Research Centre Austria GmbH в Інсбруку. Цей проєкт передбачає створення крісла для вітальні з грибного міцелію.
Читайте також: Виростити гриби у домашніх умовах: покрокова інструкція
Проєкт передбачає вирощування матеріалів на основі міцелію та їх використання для створення композитних матеріалів. Також в планах розробити каталог меблевих виробів.
Нагадаємо, вчені-селекціонери науково-дослідного інституту садівництва, виноградарства і виноробства при Міністерстві сільського господарства Узбекистану представили нові сорти нектарина під назвами “Хосіят” та “Іфора”.
Фермери Хоккайдо виростили абсолютно новий фрукт, круглий, соковитий і солодкий, як диня, але трохи кислуватий, як лимон.
Компанія Plant & Food Research Ltd (PFR) із Нової Зеландії розробила лінійку сортів абрикоса. Виробники цієї кісточкової культури потребують нових сортів, що добре переносять умови ранньої весни, мають стабільну врожайність, гарні смакові якості, текстуру та лежкість плодів.
Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.
Червоноплідні яблука з деталізованими малюнками пам’яток архітектури та відомих картин вирощують у префектурі Аоморі на півночі Японії та експортують до Франції.
В Австралії розробляють програму селекції для підвищення жаростійкості пшениці. Спільний проєкт між Університетом Сіднея, InterGrain, Agriculture Victoria та Департаментом первинної промисловості та регіонального розвитку Західної Австралії працює над виведенням більш стійких до спеки сортів пшениці.
Американська селекційна компанія Fall Creek Farm & Nursery вивела новий сорт лохини. Селекціонери презентували сорт PeachyBlue ‘ZF08-029’, що виділяється великими ягодами, високою врожайністю та персиковим ароматом.
Китай оголосив про анулювання каральних мит на австралійські вина після трьох років їхнього існування. Введені у 2020 році мита викликали серйозні втрати для австралійських виробників та поглибили напруженість у відносинах між країнами, пише СNN.
Бразильський науково-дослідний інститут кави розпочав вирішальний етап у двадцятилітньому проєкті з розробки сортів кави арабіка, які природньо не містять кофеїну. На думку дослідників, ця розробка може мати значний комерційний потенціал.
На міжнародній виставці вина та спиртних напоїв ProWein 2024 (Німеччина) Молдова вперше представила нове покоління вин, виготовлених за допомогою штучного інтелекту, пише media.az.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!