Новини / Політика     11 січня 2019 20:45

Україну очікує новий районний поділ. Зареєстровано законопроекти для 7 областей

В Україні назріла необхідність створення нової моделі територіального поділу на райони. Наразі Мінрегіон має визначити критерії формування районів. Зміни мають відбутися не пізніше, як у першому півріччі 2020 року.

Таку заяву зробив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода – повідомляє Укрінформ.

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади передбачає затвердження через Парламент нового поділу на райони в країні, на основі якого будуть формуватися нові органи влади з новими повноваженнями.

ЧитайтеОмелян запропонував революційну схему розподілення вантажних вагонів

З ініціативи народних депутатів цей процес уже стартував: у ВР на сьогодні зареєстровано 7 законопроектів для таких областей: Полтавська, Чернігівська, Миколаївська, Сумська, Кіровоградська, Херсонська, Івано-Франківська.

Ще в 4 областях – Донецькій, Луганській, Харківській та Тернопільській – Асоціація районних та обласних рад моделює районний поділ за дорученням Прем’єр-міністра і за підтримки Ради Європи.

«Це потрібно відпрацювати по кожній з областей, і після обговорення внести у парламент відповідні законопроекти. Або буде один законопроект для всіх областей, або 24 законопроекти по кожній області окремо»,  – відзначив В’ячеслав Негода.

Landlord раніше повідомляв про те, що Мінагрополітики вважає надважливим завданням передачу повноважень із розпорядження землями громадам.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також