Новини / Рослинництво     12 жовтня 2020 15:30

USDA оновив прогноз рекордного виробництва зернових

Прогноз валового збору пшениці знижено для України, США, Аргентини і Канади, проте збільшено для Європейського Союзу і РФ. Світове споживання у 2020/2021 МР залишиться майже без змін

Жовтневий звіт Департаменту сільського господарства США (USDA) оновив прогнози абсолютних рекордів світового виробництва, споживання, торгівлі і кінцевих запасів пшениці в поточному 2020/2021 маркетинговому році.

Головним ньюзмейкером ведмежого звіту USDA стала Російська Федерація, що є найбільшим експортером культури в світі.

Так, прогнозоване збільшення поставок пшениці на 2,2 млн т до 1,072,5 млрд т (у порівнянні із даними за вересень) засновано на оновлених даних Міністерства сільського господарства РФ, яке оголосило про збільшення прогнозного врожаю на 5 млн т – до 83 млн т. Це другий за величиною врожаї за всю історію спостережень після абсолютного рекорду 2017/2018 МР.

Також, на 500 тис. т, виріс прогноз USDA для європейської пшениці. Це розширення дозволило компенсувати падіння показників у інших найбільших виробників культури: США «просіли» на 320 тис. т, Аргентина – на 500 тис. т, Канада – на 1 млн т, і Україна з антирекордом в мінус 1,5 млн т.

Світове споживання збільшилася незначно до 751,0 млн т (в основному, завдяки прогнозам збільшення використання кормів і залишкових продуктів переробки в РФ).

Читайте: Ціни на пшеницю досягли п’ятирічного максимуму – Frontier

Прогнозований обсяг світової торгівлі в 2020/2021 році збільшився на 0,5 млн т до 189,9 млн  т через збільшення експорту пшениці з Росії, що компенсує скорочення експорту з Аргентини і України (кожна – по мінус 0,5 млн т). Очікується, що російський експорт збільшиться на 1,5 млн т – до 39 млн т, що є другим за величиною показником за всю історію.

Найбільші зміни обсягів імпорту в цьому місяці відбулися в Китаї і Пакистані – кожна з країн додала по 0,5 млн т. Загалом, імпорт пшениці в Китай росте швидкими темпами і зараз становить 7,5 млн т, що робить Китай третім за величиною світовим імпортером в 2020/2021 МР.

Прогнозовані світові кінцеві запаси на сезон 2020/21 збільшені на 2,1 млн т  – до 321,5 млн т, що є новим рекордом. При цьому на Росію припадає велика частина розширення обсягів складських залишків культури.

Публікація «ведмежого» звіту USDA в минулу п’ятницю спочатку викликала обвал цін на європейську пшеницю на паризькій товарній біржі. Однак подальші побоювання трейдерів з приводу посухи в Європі і серйозних проблем з сівбою озимих зробили свою справу. Французька пшениця за підсумками торгів знову наблизилася до своїх історичних максимумів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що світові ціни на рослинні олії продовжили зростання внаслідок несприятливих погодних умов

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також