Новини / Рослинництво     12 жовтня 2020 10:20

Ціни на пшеницю досягли п’ятирічного максимуму – Frontier

Складні погодні умови для поточної збиральної кампанії і погіршення прогнозів стану озимих у окремих регіонах підігрівають спекулятивні настрої на біржах

Ціни на пшеницю досягли п’ятирічного максимуму, повідомляє у своєму новому звіті британське агентство аграрного маркетингу Frontier. Минулого тижня світові ринки ф’ючерсів на пшеницю піднялися до нових позначок: тривала посуха, як і раніше, загрожує майбутньому врожаю пшениці в деяких країнах-провідних світових виробниках культури. Спекулятивні фонди ставали все більш активними покупцями і підняли ціни на пшеницю на Чиказькій торговій біржі (CBOT) до найвищого рівня за п’ять років.

Посіви пшениці в Аргентині і США страждають від нестачі дощу, але найбільшу заклопотаність викликає сухість ґрунтів на більшій частині території Росії. Російські фермери засіяли понад 70% площі під озимою пшеницею, але посушливі умови та висока температура повітря можуть привести до того, що недавно посаджене насіння не проросте. З огляду на те, що середньостроковий прогноз погоди не змінився, цілком можливо, що провідний світовий експортер пшениці побачить значне скорочення виробництва пшениці у 2021 році.

Читайте: Інна Александрова: екстремальний тест-драйв

Щоправда, днями аналітики підвищили прогноз урожаю пшениці в Росії в поточному році до 83 млн т, що є другим рекордом за всю історію, а російські експортери були зайняті поставками культури, відвантаживши за кордон рекордні обсяги, що перевищили 5 млн тонн. Такі високі темпи експорту в поєднанні із побоюваннями з приводу погодних умов призвели до того, що ціни на ф’ючерси на пшеницю у портах Чорного моря досягли на цьому тижні рекордних за рік значень. Раніше російські чиновники заявили, що РФ може ввести обмеження на експорт зернових в другій половині цього сезону, щоб забезпечити достатній рівень пропозиції на внутрішньому ринку. Проблеми з урожаєм 2021 року роблять квотування російського експорту все більш імовірним.

Тим часом, в Україні випали довгоочікувані дощі, і посівна на території країни завершена більше, ніж на 50% – пише Frontier.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні продовжується зростання закупівельних цін на зерно.

Фото: Frontier

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також