Новини / Фінанси     10 червня 2019 08:08

USAID виділяє $1 млн грузинським фермерам, у яких негода повністю знищила врожай

Фермери Грузії із регіону Шида Картлі, які повністю втратили урожай унаслідок граду в кінці травня, отримають $1 млн допомоги від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту Zrda Activity in Georgia.

Про це повідомляє EastFruit.

У результаті сильного граду в кінці травня в Шида Картлі було пошкоджено близько 10 000 га багаторічних і однорічних культур, збитків зазнали понад 7 тис. фермерів. На відновлення сільськогосподарської діяльності вони отримають цільову допомогу від держави та USAID.

Читайте: Як підкорити ринок Грузії: українських агровиробників запрошують у торгову місію

Державна підтримка передбачає одноразову допомогу в розмірі 200 ларі ($73,0) на кожен гектар, а також покриття протягом певного періоду вартості іригаційного обслуговування угідь.

USAID виділяє допомогу в розмірі $1 млн. Суму розподілять між фермерами і зарахують їм на спеціальні агрокарти. За цими агрокартами фермери зможуть придбати добрива, хімічні засоби для боротьби зі шкідниками та захворюваннями, посадковий матеріал тощо для продовження своєї фермерської діяльності.

Отримання фермерами допомоги від держави і USAID не скасовує страхового відшкодування збитків. Проте серед постраждалих договори агрострахування оформили лише близько 10% фермерів.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна та Грузія внесли зміни до Угоди про вільну торгівлю. Тепер українські виробники зможуть імпортувати сировину з Грузії, переробляти її та експортувати в країни ЄС з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також