Новини / Політика     22 травня 2019 08:40

Україна та Грузія внесли зміни в Угоду про вільну торгівлю

Україна та Грузія внесли зміни до Угоди про вільну торгівлю. Тепер українські виробники зможуть імпортувати сировину з Грузії, переробляти її та експортувати в країни ЄС з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита.

Про це повідомляє Укрінформ.

Внесені до угоди зміни передбачають використання ідентичних правил походження товарів у двосторонній торгівлі та застосування «положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед), зокрема ефект діагональної кумуляції».

Необхідність внесення змін зумовлена тим, що Україна з 1 січня 2019 р. почала застосовувати положення Конвенції Пан-Євро-Мед у торгівлі з Євросоюзом.

Читайте: Жодної рослини з ГМО: Грузія вже 5 років веде чисте виробництво

Протокол про внесення змін підписали 21 травня Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів та Міністр економіки Грузії Натела Турнава. Діяти вони почнуть після ратифікації парламентами обох країн.

За словами Степана Кубіва, зміни до Угоди про вільну торгівлю з Грузією дозволять створити перший діючий трикутник діагональної кумуляції ЄС – Україна – Грузія.

Для українських виробників це означає, що вони зможуть імпортувати сировину з Грузії, переробляти її та експортувати в країни ЄС з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита.

Landlord раніше повідомляв про те, що за перші три місяці 2019 року оборот торгівлі агропродукцією між Україною та Євросоюзом збільшився на 20% і склав $2,6 млрд.

Читайте також

Матеріали по темі