Новини

Уряд запускає механізм державної підтримки проєктів зі значними інвестиціями

Уряд запускає механізм державної підтримки інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями. Зокрема Кабінет Міністрів ухвалив порядок надання компенсації вартості збудованих заявником/інвестором зі значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації проєкту. Це останній нормативний акт, необхідний для запуску підтримки інвесторів, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Залучення інвестицій в економіку – ключова умова для відбудови та розвитку країни. Сьогодні ми ухвалили останній нормативний документ, необхідний для запуску механізму державної підтримки проєктів зі значними інвестиціями. Інвестори, які готові реалізувати в Україні проекти вартістю від 12 млн євро, отримають від нас максимальне сприяння та підтримку у вигляді супроводу, податкових та митних пільг, компенсації витрат вартості збудованих об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури або підключення до інженерно-транспортних мереж тощо. Цього року ми заклали в бюджет на підтримку таких інвесторів 3 млрд грн, — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проект вартістю від 12 млн євро, тривалістю реалізації до 5 років у сферах переробної промисловості, видобутку корисних копалин для подальшої переробки чи збагачення, транспорту, логістики, освіти, наукової діяльності, охорони здоров’я, поводження з відходами, мистецтва, культури, туризму, спорту, електронних комунікацій.

Наданню державної підтримки для реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями передує:

  • подання заявником до Мінекономіки заявки разом із відповідними документами на оцінку проекту із значними інвестиціями;
  • проведення Мінекономіки оцінки інвестиційного проекту та надання висновку про доцільність/недоцільність його реалізації та укладення спеціального інвестиційного договору або відмову в укладенні;
  • укладення спеціального інвестиційного договору, сторонами якого є Кабінет Міністрів, орган місцевого самоврядування (якщо державна підтримка надається таким органом для реалізації проєкту із значними інвестиціями), інвестор зі значними інвестиціями та заявник.

Для супроводу у підготовці та реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями заявник має звернутись до UkraineInvest за інформаційною та консультативною допомогою. Інвестори можуть отримати від держави декілька видів підтримки, які складають до 30% від суми інвестиційного проєкту із значними інвестиціями. Зокрема:

  • переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності;
  • компенсацію витрат на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та витрат на підключення до інженерно-транспортних мереж;
  • податкові пільги;
  • безмитне ввезення необхідного обладнання;
  • звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва.

Проєкти мають передбачати будівництво, модернізацію, технічне або технологічне переоснащення відповідних об’єктів інвестування та створення нових робочих місць. Інвестору потрібно створити принаймні:

  • 10 нових робочих місць із заробітною платою щонайменше на 50% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
  • або 30 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 30% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
  • або 50 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 15% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності.

Нагадаємо, приблизно половина зернових культур в Україні експортується через неофіційні канали, уникаючи сплати податків.

Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.

Станом на 15 грудня 2023 року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України в сезоні 2023/24 склав приблизно 15,3 млн тонн. Це на 4,7 млн тонн, або 23% менше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.

Ціни на українську пшеницю залишаються стабільними через знижену ділову активність на глобальному ринку протягом новорічного періоду з 25 грудня до 5 січня.

Українці пожертвували 27,4 млрд через monobank за 2023 рік, тоді як у 2022 році ця сума становила 8,5 млрд, згідно зі статистикою, яку облікував monobank.

Кабінет Міністрів відновив дію вимог щодо якості пального не нижче екологічного стандарту “Євро 5”, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Міністерство аграрної політики та продовольства України та ПАТ “Укрнафта” домовились про розробку спільних програм підтримки українських аграріїв, зокрема щодо забезпечення пальним.

Протягом 2022 року пальне в Україні подорожчало на майже 70%.

З початку повномасштабної війни вартість бензину в Україні підскочила на 20-25 гривень за літр. Для українського споживача це суттєве подорожчання, але вартість бензину в нашій країні все одно залишається однією з найнижчих у Європі.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку