Новини / Інвестиції / Фінанси     27 січня 2023 09:17

Уряд вирішив створити Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві


Особливість сільського господарства полягає в тому, що його виробництво має сезонний характер та уповільнений оборот авансованого капіталу. Нормальне функціонування галузі без залучення кредитних ресурсів банків у сучасних умовах неможливе.

Обмежений доступ до фінансування, зокрема до банківських кредитів через високі відсоткові ставки за їх користування, відсутність предмета застави, було істотною перешкодою для ведення господарської діяльності суб’єктами малого та середнього підприємництва, зокрема фермерів з обсягом землі до 500 га. Це сегмент, який масово не покривався комерційними банками, оскільки малі аграрії, як правило, не мають достатньої застави.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Тому з метою розширення доступу таких фермерів до кредитних ресурсів Урядом прийнято рішення про утворення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, пише пресслужба Мінагрополітики.

Створення Фонду здійснювалося за безпосередньої підтримки Світового Банку.

На сьогодні Світовий Банк впроваджує проєкт “Зміцнення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”.

Ціллю Проєкту є започаткування діяльності та розвиток Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві з метою надання допомоги у покращенні доступу до фінансування для суб’єктів мікропідприємництва, малого та середнього підприємництва, фізичних осіб – підприємців, що провадять діяльність у галузі сільського господарства.

Мінагрополітики спільно з партнерами зі Світового банку підготовлено інформаційні матеріали впровадження Проєкту, який розміщується для ознайомлення громадськості та проведення його обговорення.

Термін подачі пропозицій до 1 лютого 2023 року.

До обговорення запрошуються зацікавлені державні органи та органи місцевого самоврядування, вітчизняні комерційні банки, малі фермери, місцеві землевласники та землекористувачі, які можуть брати участь в купівлі чи продажу землі, неурядові та громадські організації.

Довідка. У листопаді 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон про створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, на момент підписання вже була розроблена та чітко прописана вся дорожня карта із запуску роботи Фонду.
Фонд покликаний кардинально змінити правила гри у фінансовому секторі на користь дрібних агровиробників. Він надаватиме кредитні гарантії для первинних виробників сільгосппродукції, що обробляють не більше 500 га землі. Гарантії від Фонду надаватимуться на строк до 10 років у розмірі до 50 % непогашеної суми основного  боргу перед фінустановою. Це суттєво знизить для банків ризики кредитування дрібних аграріїв. Отже, відсоткові ставки мають стати доступнішими, а строки кредитування – тривалішими.

Нагадаємо, 24 травня 2022 року постановою №621  Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення конкурсного відбору компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, та компанії з добору персоналу, яка рекомендує розмір винагороди членам ради Фонду, що є одним із ключових нормативно-правових актів для старту роботи Фонду.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також