Новини / Фінанси     07 квітня 2021 16:15

Уряд встановив для фермерів дотацію за посіви гречки у 3,5 тис грн/га

Кабінет міністрів розширив перелік державних програм підтримки сільськогосподарських виробників на 2021 рік. Зокрема, передбачене фінансування вирощування нішевих кульутр

Сьогодні на засіданні Уряду прийнято постанову, яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік, що була доповнена шістьма новими програмами. Таке рішення прийнято в рамках реалізації Закону України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки аграріїв.

Зокрема, передбачені такі нові напрями програм підтримки АПК:

  • державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;
  • відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;
  • державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;
  • державна підтримка виробників картоплі;
  • державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

«Держава компенсує аграріям втрати, які вони понесли минулого року внаслідок надзвичайних погодних умов. Також для подальшого убезпечення виробників від можливих фінансових втрат ми запроваджуємо агрострахування. Плюс додаємо програми, які направлені на посилення галузевого виробництва, зокрема, гречки та картоплі, для насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва та стабілізації цінової ситуації в країні», – заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

ЧитайтеПосівна 2021: ярі культури посіяні на 4% від прогнозованих площ

Крім того, як зазначив заступник міністра економіки Тарас Висоцький, додається напрям підтримки виробництва нішевих культур, а саме виробництва гречки. Одне господарство зможе за цим напрямом отримати до 175 тис. грн, що допоможе суттєво збільшити площі посівів гречки, сприятиме відновленню культури виробництва гречки, а також є корисним з точки зору сівозміни і впливу на ґрунти.

«Суть в тому, щоб підтримати безпосередньо виробників цієї продукції, для того, щоб позбутися імпортозалежності та покращити цінову ситуацію. Підтримка полягає у виплаті 3,5 тис грн на гектар господарству площею до 50 гектар, адже фокус на підтримці малих виробників та фермерів», – пояснив Тарас Висоцький.

Нагадаємо. раніше Landlord повідомляв про те, що СБУ викрила розкрадання держземель за участі посадовців держгеокадастру.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також