Новини / Ринок землі     07 квітня 2021 14:01

СБУ викрила розкрадання держземель за участі посадовців держгеокадастру

Служба безпеки України викрила протиправний механізм привласнення 5 000 гектарів державних земель сільськогосподарського призначення, а сума завданих збитків оцінюється у 80 млн грн

Служба безпеки України викрила протиправний механізм привласнення 5 000 га державних земель сільськогосподарського призначення за участі посадовців держгеокадастру. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

«Оперативники спецслужби встановили, що до оборудки причетна низка комерційних структур. Ділки незаконно отримували паспортні дані соціально незахищених та малозабезпечених громадян, які не використали своє право на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Потім зловмисники, використовуючи зв’язки серед службових осіб органів держгеокадастру, оформлювали документи для передачі земель у приватну власність», – йдеться у повідомленні.

Після оформлення права власності, організатори через підконтрольних нотаріусів проводили операції з купівлі-продажу без участі реальних власників землі. У такий спосіб земельні ділянки переходили у власність комерційних фірм.

Досудовим слідством задокументовано, що через дії зловмисників з держвласності виведено майже 5 000 га сільгоспземель у Чернігівській, Сумській та Черкаській областях. За попередніми висновками фахівців сума збитків завданих державі становить майже 80 мільйонів гривень.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до оборудки.

ЧитайтеВартість оренди землі у Запорізькій області у 2021 році – 1,06 тис грн/га

Раніше, 1 квітня, прес-служба СБУ повідомляла про те, що кіберфахівці СБУ викрили протиправний механізм відчуження сільськогосподарських земель державної власності, до якої також були причетні посадовці регіональних підрозділів держгеокадастру під «прикриттям» центрального керівництва.

Співробітники СБУ задокументували, що чиновники незаконно вивели через електронні реєстри понад 700 000 га державних земель. Зокрема понад 2,5 тисячі земельних ділянок оформлювались у порушення діючого законодавства по два і більше разів за одним цільовим призначенням на одну особу, що є грубим порушенням закону.

У ході проведення масштабних обшуків у регіональних підрозділах Держгеокадастру та за місцями проживання фігурантів кримінального провадження правоохоронці виявили документацію, електронні носії інформації, комп’ютерну техніку та інші документи, що підтверджують протиправну діяльність.

«З 2015 по 2019 роки чиновники регіональних Держгеокадастрів прокручували оборудки з подвійною приватизацією земельних ділянок. Тобто тих самих двох гектарів у межах безоплатної приватизації, які надаються громадянам для ведення особистого селянського господарства. Схема примітивна: одні й ті самі посадовці видавали дозволи на приватизацію двох і більше ділянок одним і тим самим людям. Відстежити ці факти було складно, адже шахраї завбачливо оформлювали права на ділянки в різних регіонах країни», – заявив з цього приводу міністр агрополітики України, екс-очільник держгеокадастру Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні зростає вартість оренди сільськогосподарської землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також