Новини    07 жовтня 2022 19:34

Уряд спростив фумігацію українського зерна

Кабмін доповнив Перелік послуг, робіт, прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), за операціями з імпорту яких рекомендовано НБУ забезпечити здійснення переказів

Для розв’язання проблеми з оплатою послуг, пов’язаних з фумігацією вантажів з об’єктами регулювання за кордоном до Переліку послуг включено послуги зі знезараження та/або фумігації за кордоном вантажів, що експортуються, винагорода комісіонера при здійсненні знезараження та/або фумігації за кордоном вантажів, що експортуються. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Урядом 4 жовтня 2022 року з метою забезпечення виконання Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів, підписаної відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 липня 2022 року № 626 “Про делегацію Уряду України для участі у багатосторонніх переговорах з підготовки та узгодження проекту Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів” доповнено Перелік послуг, робіт, прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), за операціями з імпорту яких рекомендовано Національному банку забезпечити здійснення переказів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 р. № 153 “Про окремі питання щодо забезпечення здійснення імпорту”.

Прийняті зміни сприятимуть розблокуванню проходу морських суден із сільськогосподарською продукцією, що експортується згідно з Ініціативою щодо безпечного транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів під час воєнного стану.

Довідка. Фумігація зерна (від лат. Fumigare – обкурювати, диміти) – комплекс заходів, спрямованих на знищення шкідливих комах, гризунів та мікроорганізмів за допомогою фумігантів у газоподібному стані.

Нагадаємо, країни Євросоюзу зацікавлені у розширенні зернової угоди, експорту та імпорту повної номенклатури сільськогосподарської продукції.

Фонд державного майна отримав у своє розпорядження понад 80 компаній, загальна вартість активів яких становить 45 млрд грн. У перелік потрапив і Аграрний фонд України. Саме ФДМУ вирішить чи підлягатиме він подальшій приватизації, ліквідації, або ж залишиться в управлінні держави.

Після початку війни в Україні “Аграрний фонд” з метою уникнення гуманітарної кризи та забезпечення продовольчої стабільності в Україні завантажує зерном партнерські комбінати хлібопродуктів для виготовлення борошна. Підприємство забезпечує постачання борошна хлібопекарським підприємствам та в національні торговельні мережі. Товариство продовжує виготовлення гречки і постачання її в торговельні мережі.

Раніше, у 2021 році Аграрний фонд підтвердив, що має фінансові проблеми, причиною яких є втрата активів на 2,14 млрд грн, які були розміщені у 2014 році на депозитних рахунках  Брокбізнесбанку олігарха Сергія Курченка. Банк не повернув коштів держкомпанії після ліквідації.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...