Новини / Політика / Фінанси     07 жовтня 2022 11:16

Аграрний фонд передали в управління Фонду держмайна України


Після аналізу фінансового стану підприємства ФДМУ вирішить його подальшу долю.

Фонд державного майна отримав у своє розпорядження понад 80 компаній, загальна вартість активів яких становить 45 млрд грн. У перелік потрапив і Аграрний фонд України. Саме ФДМУ вирішить чи підлягатиме він подальшій приватизації, ліквідації, або ж залишиться в управлінні держави.

Про це пише видання “Forbes Україна”.

“Мета передачі держпідприємств до Фонду держмайна – зменшення частки держави в економіці та усунення міністерств від управління компаніями. Міністерства зможуть сфокусуватися на своїх безпосередніх обовʼязках – формувати політику розвитку держави”, – розповів перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Підприємства, які  Кабмін передав до ФДМУ, а зокрема і Аграрний фонд, не вважають критично важливими для держави в умовах війни. Фонд проаналізує їхній фінансовий та майновий стан та вирішить їхню подальшу долю.

Довідка: АТ “Аграрний фонд” — оператор аграрного сектору України, метою діяльності якого є створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства, функціонування ринку сільськогосподарської продукції, підтримки вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника, а також отримання прибутку від провадження господарської діяльності відповідно до законодавства. Засновник компанії — Кабмін. Розмір внеску до статутного фонду: 5 млн грн. Один із основних інструментів “Аграрного фонду” — укладання форвардних контрактів. Щорічно фонд закуповує близько 1 млн т зернових шляхом укладання форвардних контрактів.

Нагадаємо, після початку війни в Україні “Аграрний фонд” з метою уникнення гуманітарної кризи та забезпечення продовольчої стабільності в Україні завантажує зерном партнерські комбінати хлібопродуктів для виготовлення борошна. Підприємство забезпечує постачання борошна хлібопекарським підприємствам та в національні торговельні мережі. Товариство продовжує виготовлення гречки і постачання її в торговельні мережі.

Раніше, у 2021 році Аграрний фонд підтвердив, що має фінансові проблеми, причиною яких є втрата активів на 2,14 млрд грн, які були розміщені у 2014 році на депозитних рахунках  Брокбізнесбанку олігарха Сергія Курченка. Банк не повернув коштів держкомпанії після ліквідації.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також