Новини / Фінанси     08 листопада 2021 13:30

Аграрний фонд підтвердив, що через банкрутство банку Курченка втратив 2 мільярди

Аграрному фонду нанесено матеріальної шкоди через банкрутство Брокбізнесбанку Сергія Курченка

Державна компанія Аграрний фонд підтвердила, що втратила активи на 2,14 млрд грн, які були розміщені у 2014 році на депозитних рахунках  Брокбізнесбанку. Банк не повернув коштів держкомпанії після ліквідації. Про це інформує Марлін, посилаючись на прес-службу Аграрного фонду.

Зазначається, що Брокбізнесбанк не виконав умов депозитних договорів на підставі відсутності майна для задоволення вимог кредиторів. У червні 2019 року виплати гарантованих сум відшкодування вкладникам Брокбізнесбанку було завершено, проте кошти Аграрному фонду так і не було виплачено. Таким чином, Аграрному фонду завдано матеріальних збитків на 2,14 млрд грн під час процедури банкрутства банку.

80% акцій банку Брокбізнесбанку належало олігарху Сергію Курченку, який за даними Генпрокуратури причетний до відмивання коштів кількох українських банків. У 2014 році розпочалася процедура ліквідації банку. 15 жовтня 2019 року Фонд держмайна ліквідував Брокбізнесбанк.

АТ “Аграрний фонд” засновано у 2003 року, входить до сфери управління Мінекономіки. Основне завдання – формування запасів зерна, підтримка сільгоспвиробників та вплив на ситуацію на ринку. Щорічно фонд закуповує завдяки форвардним контрактам близько 1 млн т зернових.

У звіті Держаудитслужби за 2018-2019 роки йшлося про те, що Агрофонд втратив активи, які були розміщені у 2014 році на депозитних рахунках у Брокбізнесбанку, який зараз ліквідовано. 2020 рік Аграрний фонд завершив із чистим збитком у 197 млн ​​грн.

Нагадаємо, що на початку жовтня, державна аудиторська служба під час ревізії АТ “Аграрний фонд” виявила фінансових порушень та втрату активів на загальну суму 2,17 млрд грн. Також Агрофонд поніс 5,1 млн грн втрат під час зберігання цукру-піску, який був доказом у кримінальному провадженні.

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також