Новини / Садівництво     29 жовтня 2022 11:11

Уряд додатково виділив аграріям 320 мільйонів на закладку садів та розвиток переробних підприємств


Уряд виділив 320,9 млн грн на надання грантів для створення або розвитку переробних підприємств та на закладку садів в рамках проєкту єРобота.

Рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 28 жовтня. Повідомляє Урядовий портал.

Запроваджений Урядом проєкт єРобота є надзвичайно важливим як для підтримки бізнесу, а отже економіки країни в воєнний час, так і для подолання негативних тенденцій на ринку праці. Зокрема, підприємці, які отримають виділені сьогодні кошти на гранти для розвитку переробних підприємств та садівництва, під час реалізації своїх бізнес-проєктів зможуть створити понад 900 постійних та сезонних робочих місць. Тому ми й далі розвиватимемо ці програми, тим більш, що попит на них від бізнесу величезний. Загалом за різними напрямками проєкту єРобота ми вже перерахували отримувачам грантів понад 220 млн грн, – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

З виділених Урядом коштів 306,5 млн грн буде спрямовано на розвиток переробки. Гранти отримають 47 заявників – 40 юридичних осіб, 5 ФОП та дві фізособи, які мають намір здійснювати підприємницьку діяльність в галузях виробництва електричного устаткування та неметалевої мінеральної продукції.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

На гранти для розвитку садівництва виділено 14,5 млн грн. Їх отримають три фермерські господарства, які планують майже 40 га землі засадити плодовим садом, малиною, лохиною й чорницею.

Нагадаємо, станом на кінець вересня учасниками проєкту державної підтримки садівництва є аграрії із 14 регіонів України (Одеський, Полтавський, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Волинський, Чернівецький, Закарпатський, Черкаський, Рівненський, Хмельницький, Житомирський, Тернопільський та Дніпропетровський). Загальна площа господарств-учасників – 477,74 га. Суми грантів залежно від площі становлять від 360 тис. грн до 10 млн грн на одного отримувача.

Прийом заявок на урядову програму “єРобота” зі створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства триває. Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства України отримало 110 заявок та погодило 32 гранти на загальну суму 147 млн 545 тисяч грн.

У рамках проєкту ініціатива “Сади Перемоги” запускає грантовий конкурс для українських громад на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення харчовими продуктами. Переможці конкурсу отримають до 250 тис. грн на втілення свого проєкту.

Також Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт про державний бюджет на 2023 рік. У проєкті бюджету для аграріїв закладено 1,35 млрд грн для закладки садів та 20 млрд грн за програмою доступних кредитів “5-7-9%”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі