Українська плодоовочева асоціація (УПОА) сподівається, що після введення в дію угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем збільшиться експорт яблук, ягід, горіхів, цибулі та помідорів. Про це йдеться у повідомленні УПОА.
Згідно даних асоціації, щорічно Ізраїль витрачає на імпорт плодоовочевої продукції приблизно $400-450 млн, а експорт сягає майже $1 млрд, тому постачати продукцію буде нелегко через надмірну конкуренцію, адже ця країна є нетто-експортером плодоовочевих продуктів преміальної якості.
В той же час в УПОА впевнені, що після введення в дію договору про зону вільної торгівлі Україна могла б постачати до Ізраїлю значні обсяги деяких товарів.
Зокрема, як зазначає асоціація, Ізраїль імпортує із США 100% волоських горіхів в лущеному вигляді на суму близько $37 млн, в той час як Україна є найбільшим експортером цього продукту в Європі.
Крім того в УПОА вважають, що Україна може претендувати на місця на ринку заморожених та свіжих ягід, цибулі, помідорів, а також реально постачати до 5-7 тис. тонн яблук на рік в перспективі.
За даними УПОА, зараз Україна з плодоовочевого сегменту постачає до Ізраїлю лише заморожену дикорослу чорницю та садову суницю на загальну суму близько $70 тис.
Як повідомляв LANDLORD, в 2017 році український експорт аграрної та харчової продукції до Ізраїлю склав $411,4 млн.
28 березня урядові делегації України та Ізраїлю погодили завершення переговорного процесу щодо положень угоди про зону вільної торгівлі між країнами.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!