Новини / Трейдинг     08 липня 2019 17:01

УПОА ініціює просування українських яблук на ринок В’єтнаму

Українська плодоовочева асоціація звернулася до Мінагрополітики з проханням провести переговори з В’єтнамом щодо можливості експорту до цієї країни українських яблук. Експерти наводять три аргументи щодо перспективності такої ініціативи.

Про це повідомляє прес-служба УПОА.

УПОА надіслала листи в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ользі Трофімцевій та голові Держпродспоживслужби України Володимиру Лапі, в яких просить ініціювати переговори про доступ українських яблук на ринок В’єтнаму.

Читайте: Чернігівський експеримент: фермери північної України висадили виноградники

Експерти УПОА вважають, що така домовленість стане значною підтримкою для українських виробників та експортерів яблук. Актуальність пропозиції УПОА аргументує трьома чинниками:

  1. В’єтнам – це один із найбільших ринків збуту для яблука (8-ме місце у світі). Минулого року імпортував 158 тис. т свіжого яблука на суму більше ніж $250 млн. Це пояснює привабливість такого ринку збуту для України.
  2. Наприкінці червня ЄС підписав угоду про вільну торгівлю з В’єтнамом.
  3. За прогнозами УПОА, наступними роками в українських виробників формуватиметься постійний надлишок десертного яблука в розмірі не менше 150 тис. т щорічно.

Landlord раніше повідомляв про те, що в цьому сезоні 18 країн купують українські яблука.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також