Новини / Садівництво     08 липня 2019 08:38

Чернігівський експеримент: фермери північної України висадили виноградники

Агропідприємство з Остера Чернігівської області взялося за ризиковану для північного регіону України справу – вирощування винограду. Перші виноградники вже закладено, і зараз фермери експериментують із сортами, щоб підібрати найбільш ефективні для цих кліматичних умов.

Про це повідомляє SEEDS.

До експериментального проекту залучили досвідчених консультантів, які вірять в успіх цієї справи. Оптимістичні для чернігівського винограду прогнози вони підкріплюють аргументами, що у зв’язку з глобальним потеплінням кліматичні зони мігрують на північ, і на сьогодні умови Чернігівщини дозволяють займатися виноградарством.

Читайте: Євген Вайн відкрив секрет високої врожайності господарства Відродження

«Найголовніше, щоб у голові включилося, що виноград можна на Чернігівщині вирощувати. Зараз іде кліматичне потепління, і настільки воно просунулося», – пояснив виноградар Леонід Ющенко.

Фермери розраховують, що свій перший дохід з цієї справи вони отримають років через п’ять. Проте мета проекту значно ширша: виноградники мають стати частиною туристичного бізнесу – підприємці планують розвивати на території Остерської об’єднаної територіальної громади зелений туризм.

Landlord раніше повідомляв про те, що визнання придатною для виноробства всієї території України дозволить фермерам усіх регіонів отримувати компенсації за закладання виноградників, що своє чергою сприятиме зростанню виробництва і розвитку в країні галузі виноробства. Таку думку озвучив голова Асоціації садівників, виноградарів та виноробів України Володимир Печко.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також