Новини / Логістика     29 травня 2020 17:30

Укрзалізниця втратила 500 тисяч тон зернових вантажів

Згідно із даними Держстата України, перевезення зерна залізничним транспортом за перший квартал цього року скоротилось на півмільйона тон

Держстат України оприлюднив оперативну інформацію щодо обсягів перевезення вантажів залізничним транспортом у першому кварталі цього року.

Так, загальний тонаж перевезеної продукції сільського господарства склав 4,36 млн тон. Зазначимо, що з цих 4 мільйонів левову частку – 3,23 млн тон забезпечило перевезення зерна. При цьому у міжнародному сполученні, тобто на експорт, було відправлено лише 19 тис. тон.

Важливо, що у порівнянні із обсягами січня-березня 2019 р. цьогорічні обсяги перевезення збіжжя залізницею відчутно знизились. Загалом УЗ «втратила» 500 тис тон зернових вантажів.

Читайте: Тарас Висоцький: Фермери отримають усі компенсації по державних програмах підтримки

Тим самим було повністю нівельовано дуже позитивну динаміку, що демонстрували показники перевезення продукції сільського господарства залізницею саме у минулому році. Адже тоді, у порівнянні із 2018 р., перевезення таких вантажів збільшилось майже на 1,4 млн тон. При цьому це зростання майже повністю було забезпечено зерновими. У 2019 р. їх було перевезено на 1,2 млн тон більше, ніж позаторік.

Якщо враховувати, що експортні відвантаження збіжжя у 2020 р. не тільки не зменшились, але й суттєво зросли (у порівнянні із обсягами минулого року), то становиться зрозумілим, що функцію транспортування зерна з елеваторів у порти перебрав у залізниці автомобільний транспорт. Отже, саме приватним автоперевізникам дістався прибуток з перевезення 500 млн тон збіжжя, що їх втратила державна УЗ.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про те, що Валерій Ткачов увійшов до складу керівництва УЗ.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також