Новини    27 травня 2023 10:02

“Укрвинпром” пропонує обкладати митом продукцію з Грузії та Вірменії


“Укрвинпром” виступив з ініціативою запровадити санкції щодо країн, які підтримують військову агресію росії проти України.

Про це повідомив генеральний директор корпорації “Укрвинпром” Володимир Кучеренко, пише “БізнесТелеграф”.

“Ми маємо встановити спецмито на ввезення продукції з Грузії та Вірменії. Для нас це вже принципове питання. Нам грузини [ЗРК] “Бук” не дали, нас залили своєю продукцією і паразитують повним ходом на нашому ринку. Тому ми звернулися до прем’єр-міністра та міністра агрополітики щодо встановлення спеціального мита на готову імпортовану винопродукцію з таких країн. Від усіх отримали згоду, але справа з місця не зрушила, – розповів Кучеренко.

За словами Кучеренка, “Укрвинпром” наполягає на тому, щоб вірмени та грузини припинили вводити в оману споживачів України щодо назви продукції. Не має права ні Вірменія, ні Грузія іменувати свою продукцію “Коньяк”, оскільки Угода про асоціацію між Україною та ЄС, що вступила в дію 1 вересня 2017 року, передбачає взаємний захист певної кількості географічних зазначень, серед яких — “Коньяк” в Україні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Довідка: Українська корпорація з виноградарства і виноробної промисловості “Укрвинпром” — професійне галузеве формування агропромислового комплексу України, покликане підтримувати, захищати та розвивати виноградарсько-виноробну галузь України. Основна мета співпраці з ключовими для розвитку галузі державними органами влади і міжнародними організаціями — створення галузевих законодавчих ініціатив та впровадження національного бренду “Wine of Ukraine”.

Як відомо, використання назви ГЗ “Cognac”/”Коньяк” для продуктів, що походять з третіх країн і не відповідають технічним умовам виробництва коньяку, забороняється на території України з 1 листопада 2022 року.

Нагадаємо, “Укрвинпром” повідомив, що винороби вироблятимуть та експортуватимуть вітчизняний “коньяк України” і “шампанське України” до 1 січня 2026 року.

Читайте також: Як називатиметься коньяк: українці обрали 10 назв

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...