Новини / Фінанси     18 квітня 2023 10:13

Укрдержфонд оголосив конкурс фінансової підтримки фермерських господарств


“Український державний фонд підтримки фермерських господарств” (Укрдержфонд) оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва за бюджетною програмою “Надання кредитів фермерським господарствам”.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

“Фінансова підтримка фермерських господарств надається у розмірі, що не перевищує 1 млн грн, із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років”, — уточнюється у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фермерські господарства подають у паперовій або електронній формі до регіональних відділень Укрдержфонду заявку у двох примірниках за формою, затвердженою Мінагрополітики, та документи, визначені пунктом 8 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою КМУ №1102 від 25 серпня 2004 р. (у редакції постанови КМУ від 1 березня 2007 р. №349) для перевірки.

Прийом заявок та документів здійснюватиметься з 17 квітня 2023 року до 17 травня 2023 року.

До конкурсу допускаються всі фермерські господарства, крім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство та які перебувають у стадії ліквідації, а також у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

Читайте також: Кредитування аграріїв у 2022 році збільшилося у два рази – аналітики

Крім того, до участі в конкурсі не допускаються фермерські господарства, які віднесені до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію Указом Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України “Про санкції”.

Перелік регіональних відділень Укрдержфонду за посиланням.

Хто і як кредитує аграріїв в Україні

Нагадаємо, початок повномасштабного вторгнення РФ торік припав на активну фазу посівної. Попри усі ризики воєнного часу, українські аграрії продовжили свою роботу, зокрема, користуючись державними програмами пільгового кредитування. Лише за перший місяць великої війни банки видали 1 млрд грн аграріям.

Аграрії були стурбовані затримками з продовженням на 2023 рік урядової програми пільгового кредитування 5-7-9. Як зазначають українські сільгоспвиробники, це вкрай негативно вплинуло б на подальшу роботу агросектору України в умовах війни. Через це Всеукраїнська аграрна Рада разом з провідними аграрними асоціаціями звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра фінансів Сергія Марченка. А секретар комітету з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський наголосив, що час грає проти українських фермерів і продовження кредитування, на яке чекають всі аграрії, вкрай необхідне.

ПриватБанк відкрив прийом заявок на фінансування українських аграріїв для проведення посівної 2023 року.

Пізніше Кабмін вніс зміни до державних програм “Доступні кредити 5−7−9%” та “Доступний фінансовий лізинг 5−7−9%” з метою їх оптимізації в умовах воєнного стану. Зокрема продовжено надання державної фінансової підтримки бізнесу, зокрема, сільськогосподарським товаровиробникам, які отримали кредити у рамках проведення посівної кампанії у 2022 році. Продовжено також строк, протягом якого сільгоспвиробники зможуть отримати фінансову підтримку для посівної кампанії, у тому числі шляхом пролонгації виданих минулого року кредитів за умови погашення представниками великого та середнього агробізнесу до 25% його суми.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також