Новини    20 квітня 2018 15:19

Українська картопля за рік стала дешевшою на 30%


Картопля в Україні за рік стала дешевшою на третину. Такі висновки зробили фахівці «Інфо-Шувар», аналізуючи дані щоденного моніторингу цін на гуртових ринках України.

За даними моніторингу, станом на 20 квітня 2018 року, картопля врожаю 2017 року на гуртових майданчиках країни пропонується по 3,8-4,5 гривні за кілограм. Коли в кінці квітня минулого року, вона досягла 6 гривень за кілограм.  На великий гурт продавці погоджуються знизити ціну ще на 5-7%.

«На гуртовому ринку в Західному регіоні картопля сьогодні пропонується по 3,8-4,3 гривень за кілограм. Майже на такому ж рівні встановили ціни на картоплю продавці ринку «Столичний» у Києві — 4-4,5 гривень за кілограм. За весь період зберігання українська картопля стала дорожчою лише на 5-7%, що фактично означає збитки для перекупників, які скуповували картоплю у вересні 2017 року з метою перепродажу навесні 2018 року», – йдеться у повідомленні.

За інформацією аналітиків, більшість з цих бізнесменів планували розпочати продаж зі сховищ саме у квітні, орієнтуючись на сценарій минулого сезону, тоді саме у квітні ціна на картоплю швидко почала зростати і до кінця квітня досягла 6 гривень за кілограм.

«В цьому сезоні ціни тримались на стабільно низькому рівні, навіть, попри чергове скорочення виробничих площ в комерційному секторі. Як з’ясувалось, зменшення плантацій було повністю компенсоване більшою врожайністю, до того ж, населення на власних ділянках вирощувало майже стільки ж картоплі, скільки і в минулому році», – кажуть фахівці.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...