Вже невдовзі Україна може розпочати експортувати горох до Китаю. На минулому тижні китайська сторона підписала фітосанітарний протокол, він вже на опрацюванні в Держпродспоживслужбі, заявила президентка Співтовариства виробників та споживачів бобових Антоніна Скляренко, повідомляє Latifundist.com.
Ми сподіваємось, що це буде поштовхом для наших агровиробників для вирощування гороху і збільшенню посівних площ, — зазначила Скляренко.
Мінагрополітики, Держпродспоживслужба та Співтовариство три роки працювали над цим питанням.
Згідно з даними Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, торік частка Китаю в українському експорті агропродовольства склала 10%.
Нагадаємо, у 2023/24 МР попит на сою в Китаї знизиться в річному обчисленні на тлі очікуваного скорочення постачань свиней у першому кварталі 2024 року.
Китай офіційно затвердив список насіннєвих фірм, яким дозволено вирощувати та реалізовувати генетично модифіковане насіння сої та кукурудзи.
Згідно з даними статистичного департаменту, Китай зібрав рекордний урожай кукурудзи у 288,84 млн тонн у 2023 році, що на 4% більше, ніж рік тому, навіть після того, як літні тайфуни завдали шкоди посівам у деяких північних провінціях.
За інформацією операторів ринку, китайські імпортери за минулі двадцять днів законтрактували великі обсяги кукурудзи з України.
Китай перебуває у топ-3 імпортерів соняшникової та ріпакової олії з України.
За даними China National Grain and Oil Information Centre (CNGOIC), протягом 19-25 жовтня Китай збільшив у порівнянні з попереднім тижнем обсяг переробки сої на 29% до 2 млн т, що на 27% перевищує відповідний показник 2022 р. Нарощування переробки пояснюється відновленням роботи підприємств після періоду відпусток.
Експорт соняшникового шроту з України в жовтні 2023/24 МР збільшився до 359 тис. т, що на 28% більше за показник у вересні, проте на 2% поступається показнику в жовтні 2022 року.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!