Новини    16 січня 2018 14:25

Україна перша за обсягами поставок зерна до ЄС і друга по вершковому маслу


За 11 місяців 2017 року до країн Євросоюзу було поставлено 2,3 тис тонн українського вершкового масла. Це другий показник за обсягами постачання до ЄС масла, після Нової Зеландії.  Про це повідомила Наталія Микольська, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, річний показник поставок масла в семеро більше ніж у 2016 році.

«Україна вкотре підтвердила існуючий status quo як надійного та важливого гравця на аграрному ринку Євросоюзу. Свідченням цього є успіхи наших експортерів, передусім – постачальників молочної продукції. Україна опинилася на другому місці, після Нової Зеландії, за обсягами постачання до ЄС вершкового масла. У січні – листопаді 2017 року в ЄС було ввезено 2,3 тис. тонн відповідної продукції, при цьому річні обсяги поставок у порівнянні з 2016 роком збільшено майже всемеро», – стверджує заступник міністра.

Та додала, що на світовому ринку, за обсягами поставок вершкового масла Україна опинилась на восьмому місці.

«Схожі тенденції і на глобальному ринку. За даними наших колег зі США, у січні – жовтні 2017 року Україна – восьма у світі за обсягами експорту масла із загальним обсягом у 20,8 тис.тонн і річним зростанням у три рази», – наголосила вона.

За даними міністерства економічного розвитку і торгівлі України, за перший тиждень 2018 року європейські трейдери викупили ліцензії на поставки до ЄС 1 млн. тонн української пшениці і виробів з неї та 1,1 млн. тонн нашої кукурудзи і виробів з неї.

За інформацією МЕРТ, за результатами 2017 року Україна вже традиційно посідає перші місця у постачанні збіжжя до ЄС.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...