Новини / Думки     13 грудня 2018 18:42

Україна може подолати бідність. Експерти пропонують конкретні кроки

У відповідь на неоднозначні закиди про те, що МВФ визнав Україну найбіднішою державою Європи, експерти аналізують проблему бідності в Україні й окреслюють шляхи її подолання.

Думку Юрія Мельника, першого заступника голови правління МХП, колишнього міністра аграрної політики України, оприлюднює 24tv.ua.

Подаємо її у вигляді тез.

1. Бідність в Україні існує, і це одна з найгостріших проблем.

Наступного року проблема посилиться, оскільки у 2019-му Україна має виплатити 427 млрд грн зовнішнього боргу (який на сьогодні дорівнює $74,85 млрд).

Читайте: Рекордний експорт зернових: аграрії врятували гривню

2. Україну не можна вважати бідною, оскільки вона має «колосальні ресурси» (людський потенціал, природні ресурси, надзвичайно вигідне географічне розташування, яке робить її лідером «за географічною досяжністю найбільших світових ринків»).

3. Україна – не бідна, а занедбана, обкрадена країна.

Гроші в держави є, але вони не спрямовані на розвиток.

4. Змінити ситуацію можна, якщо послідовно здійснювати такі кроки:

  • Проводити детінізацію економіки

Систему податків потрібно переглянути на користь виробників та бізнесу в цілому.

  • Робити ставку на найбільш активні галузі

Допомагати в першу чергу тим галузям, які сьогодні можуть давати найбільший прибуток (сільське господарство, IT-технології, логістика).

  • Залучати інвестиції, а не кредити

Для цього держава а) має гарантувати безпеку ведення бізнесу в країні – шляхом визнання верховенства права і незворотності покарання за порушення законів; б) створювати вільні економічні зони та вводити податкові канікули для інвесторів.

  • Експортувати не сировину, а продукцію

Виробляти й експортувати готову продукцію з високою доданою вартістю. Для цього держава має створити умови, щоб виготовлення продукції не було збитковим.

Україна може стати прикладом, як подолати бідність, – вважає експерт.

Landlord раніше повідомляв про проблеми, які, на думку Максима Мартинюка, можуть завадити реалізації потенціалу українського АПК.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також