Новини / Фінанси     24 жовтня 2019 09:13

Українці мають найнижчу купівельну спроможність у Європі

Україна опинилася на останній сходинці європейського рейтингу купівельної спроможності. Українці мають змогу витратити на свої потреби лише 1830 євро на рік. Тоді як для мешканців Ліхтенштейну ця цифра у 37 разів більша.

Такі розрахунки оприлюднила компанія «Growth from Knowledge» (GfK) за 2019 рік.

Мешканці України, Косово та Молдови мають найнижчу купівельну спроможність на душу населення, відзначають автори дослідження. Після сплати обов’язкових платежів європейці в середньому витрачають 14 739 євро на людину в рік, тоді як для середньостатистичного українця ця цифра становить лише 1830 євро. Тобто порівняно з мешканцями невеличкого королівства Ліхтенштейн, що опинилося на першій сходинці рейтингу, громадяни України змушені скуплятися в 37 разів скромніше.

Серед 42 країн Європи, доходи населення яких вивчали дослідники, лише населення 16 країн має купівельну спроможність вищу за середні показники. Окрім Ліхтенштейну, також високий рівень купівельної спроможності в мешканців Швейцарії – 42 067 євро на рік,   Люксембургу – 35 096 євро та Нідерландів – 20 416 євро.Чеська республіка має купівельну спроможність в 9 959 євро на людину, що ставить її приблизно на 32 відсотки нижче середнього рівня в Європі.

Середня купівельна спроможність Польщі на душу населення у 2019 році становить близько 7589 євро, що трохи більше половини середньої європейської купівельної спроможності. Це ставить країну на двадцять дев’ятому місці в європейському рейтингу. Особливо великий розрив між багатими та бідними у Польщі щодо розподілу купівельної спроможності у 380 районах країни. Варшава займає перше місце з купівельною спроможністю на душу населення 13 150 євро. Мешканці столичного району мають на 73 відсотки більше грошей на закупівлі споживачів, ніж в середньому по країні.

Читайте: Як за 5 років змінилися ціни на продукти харчування – Олексій  Дорошенко

«Шістнадцять країн, що були розглянуті у дослідженні, мають вище середньої купівельної спроможності на душу населення, тоді як двадцять шість падають нижче середнього рівня Європи. Україна займає останнє місце з купівельною спроможністю на душу населення – 1830 євро», – йдеться в повідомленні.  Як відзначають дослідники, розрахунки проводяться на основі звітних доходів та доходів, статистики державних виплат, а також прогнозів, наданих економічними інститутами. Стосовно купівельної спроможності, то маються на увазі витрати, пов’язані з харчуванням, побутом, послугами, енергією, приватними пенсіями та планами страхування, а також іншими витратами, такими як відпустка, мобільність та покупки споживачів.

Landlord раніше повідомляв, що за 5 місяців 2018 року купівельна спроможність громадян суттєво знизилась.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також