Українські виробники зможуть експортувати перероблені яєчні продукти в ПАР

За сприяння Посольства України в Південно- Африканській Республіці, між Держпродспоживслужбою та Департаментом сільського господарства зі здоров’я тварин Міністерства сільського господарства, лісництва та рибальства Південно-Африканської Республіки було погоджено форму ветеринарного сертифіката здоров’я на експорт перероблених яєчних продуктів з України в Південно-Африканську Республіку.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Це дає змогу українським виробникам експортувати з України до Південно-Африканської Республіки перероблені яєчні продукти. Зазначену форму ветеринарного сертифіката здоров’я опубліковано на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі “Міжнародне співробітництво” в рубриці “Сертифікати на експорт за України”.
На сьогодні погоджено форми двосторонніх міжнародних сертифікатів між компетентними органами України і країн Європейського Союзу, Азербайджану, Гонконгу, Катару, Республіки Корея, Марокко, Молдови, ОАЕ, Північної Македонії, ПАР, КСА, Сербії, Сінгапуру, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Чорногорії, що дає право експортувати перероблених яєчних продуктів у ці країни.
Нагадаємо, Міністерство юстиції зареєструвало наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 жовтня 2022 року № 813, яким затверджено Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження. Документ імплементує вимоги Регламенту Європейського Парламенту та Ради ЄС (№ 853/2004 від 29 квітня 2004 року) та дає змогу виконати норми ЗУ “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.
Обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України у 2022/23 МР станом на 28 листопада становив 17,2 млн т, що на 32% менше показника минулого сезону. Про це свідчать дані Державної митної служби, які публікує Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Ініціатива “українських полиць” у закордонних супермаркетах Ucare by FoodTech Shelf та Канадсько-Українська торгова палата CUCC стали партнерами.
План швидкого реагування ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) для України на 2023 рік включає три основні напрямки, які потребуватимуть фінансування у розмірі 205 млн доларів.
Європейська Комісія прийняла регламенти (ЄС) 2022/1309 та 2023/158 щодо скасування обмежень експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до країн ЄС. Відтепер підприємцям для здійснення експорту потрібно виконувати фітосанітарні вимоги, визначені спеціальним додатком до відповідного регламенту.
У 2022 році Україна у 2022 році експортувала 609 т молюсків, що на 39,1% менше, ніж роком раніше, свідчать дані Державної митної служби.
Від 9 березня скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, що слідує транзитом через Республіку Польща до польських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи до інших країн.
Анна Лиса